Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Divoký večírek: Ruppert s Holým zdemolovali ubytovnu

Lidé

  14:22
KARLOVY VARY - Bujaré veselí a demolování věcí. Hudebníci ubytovaní v internátu karlovarské městské části Drahovice si udělali dost neobvyklý večírek. Při něm podle policie vyhazovali i vybavení pokoje na ulici. Mezi skupinou měl být i Roman Holý a Matěj Ruppert.

Skupina Monkey business. Vpředu zpěvá Matěj Ruppert, v pozadí za bicími Roman Holý. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Podle informace městské policie šlo o členy seskupení Neruda, kteří vystoupili v jednom z místních klubů. V této kapele působí i Roman Holý a Matěj Ruppert ze skupiny Monkey Business. Mluvčí krajské policie Pavel Valenta ale jejich totožnost nepotvrdil. Případ řeší policie jako výtržnost.

Na místě zasahovala hlídka městské policie, kterou k internátu zavolala recepční s tím, že je tam příliš hlučný večírek a z oken létá zařízení pokoje. Podle zástupce velitele strážníků Jana Trojáčka hlídka skutečně našla na chodníku různé předměty včetně zbytků televize. "Přivolali jsme státní policii a ta si případ převzala," uvedl Trojáček.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Podle Valenty se výtržnosti dopustila skupina mužů ve věku jednadvacet až šestačtyřicet let. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na téměř 5000 korun. "Jednání mužů bylo kvalifikováno jako přestupek proti majetku a veřejnému pořádku. případ bude předán k dořešení do správního řízení na Magistrát města Karlovy Vary," dodal Valenta.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat