Důvěrný Gottův portrét. Nebylo znát, že by se bál samotného konce, říká režisérka dokumentu

Premium

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | foto:  David Neff, MAFRA

Praha - Režisérka Olga Malířová Špátová o tom, jaké to je, natáčet u Karla Gotta doma, o bačkorách a lekcích latinského jazyka a taky o tom, jak to bolí, zbavovat se svých miláčků.

Právě v těchto dnech, symbolicky rok po smrti Karla Gotta, jde do kin „nejočekávanější filmový dokument letošního podzimu“ s nekomplikovaným názvem Karel. Jeho autorka Olga Malířová Špátová neměla lehký úkol: zkuste si představit, jaké to asi pro filmaře je, točit s Karlem Gottem film v posledním roce jeho života, kdy mu už často nebylo vůbec dobře a kdy bylo zřejmé, že zázrak se nestane.

Tento článek je součástí iDNES Premium

Mimořádná nabídka

  • Expertní testy, které vám reálně ušetří peníze
  • Hloubkové analýzy a kompletní archiv
  • Čtení všech článků bez omezení

První měsíc za 19 Kč

Předplatit
Vstoupit do diskuse

Nejčtenější

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.