Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Homofobní aktivisté chtějí zabránit koncertu Eltona Johna v Rusku

Lidé

  7:00
MOSKVA - Sdružení uralských rodičů vyzvalo ruského prezidenta Vladimira Putina, aby zakázal připravované turné britského zpěváka Eltona Johna. Britská popová hvězda, která se hlásí k homosexuální komunitě, by si podle znepokojených rodičů mohla počínat v rozporu s ruským zákonem zakazujícím propagaci homosexuality mezi mládeží.

Elton John při vystoupení v Pekingu. foto: ČTK

Elton John má do Ruska přijet koncem roku. "Zpěvák má v úmyslu podpořit místní sodomity a porušit ruské zákony, jejichž cílem je chránit děti," uvádí se v otevřeném dopise, z něhož cituje kazaňský zpravodajský portál 66.ru. Autoři dopisu rovněž Putina upozorňují, že Elton John na protest proti ruskému homofobnímu zákonu údajně vyzývá k bojkotu zimních olympijských her v Soči.

"Bojkot ze strany lidí loajálních k netradiční lásce by ale olympiádě jen prospěl. Přivítali by ho všichni Rusové, kteří ctí tradiční rodinné hodnoty, ruskou kulturu a zdravé vztahy mezi mužem a ženou," stojí v dopisu. Kreml zatím na výzvu uralských rodičů nijak nereagoval.

John podporuje ruské homosexuály

Podle úterních zpráv moskevského zábavního serveru Šou-bizněs.ru se připravují protesty i proti koncertu britského zpěváka v Moskvě. Aktivní odpor prý organizují pravoslavní duchovní, podle nichž je plánované vystoupení Eltona Johna "výzvou ruské státní moci" a skončí "řáděním a zvrácenostmi".

Elton John má do Ruska přijet v prosinci, koncert v Moskvě je plánován na první prosincový víkend. Zpěvák už několikrát ruské homosexuální komunitě z Londýna vzkázal, že ji při svém vystoupení podpoří.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat