Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušci Tomáše Kluse si na koncertech budou posílat přáníčka

Lidé

  7:00
Nový videoklip k písni Noe, jarní klubové turné a přípravy na novou desku, která vyjde letos v červnu. Po dovolené v zahraničí představil zpěvák Tomáš Klus se svojí Cílovou skupinou novinky pro první polovinu roku 2015.

Tomáš Klus představil novinky pro letošní rok. foto:  František Vlček, MAFRA

Písnička Noe o Potopě světa získala videoklip jako první skladba z Klusovy desky Proměnamě, která vyšla loni na jaře. V animovaném klipu režiséra Jakuba Kouřila vystupují zachráněná zvířata z biblického příběhu, od prasete, kohouta, přes slona, medvěda, opice až po pásovce či zebru. 

V dubnu vyjede Tomáš Klus na další koncertní turné, po loňských velkých sálech a halách zavítá zpěvák zpět do komorních prostor. Jarní šňůra, kterou odstartuje 11. dubna vystoupením v pražském multikulturním prostoru JATKA78, nese název Přeju ti podle ústřední skladby turné. 

Tomáš Klus a jeho Cílová skupina na tiskové konferenci k novému videoklipu a...
Videoklip k písni Noe představil Tomáš Klus ve čtvrtek v Praze.

„Společně s turné budeme také spouštět webovou stránku Prejuti.cz, na které bude jednoduchou formou využito principu přání lidem štěstí a sdílení štěstí. Když stránku navštívíte, můžete napsat komukoli jakékoli anonymní přání. Ve chvíli, kdy ho odešlete, přijde i vám přání od někoho jiného úplně odjinud,“ popisuje Klus. 

Klusova poslední deska Proměnamě patrně bude nejprodávanějším albem roku 2014. Deska byla podle informací Mezinárodní federace fonografického průmyslu loni 15krát na prvním a šestkrát na druhém místě prodejní hitparády. 

Tomáš Klus je komerčně úspěšným umělcem. Jeho předchozího alba Racek se prodalo přes 60 tisíc kusů a desítky týdnů vévodilo tuzemské hitparádě. Byla to nejprodávanější nahrávka roku 2011.

Zdroj: ČTK

„Pochopil jsem, že nejsnazší cestou, jak v životě dosáhnout štěstí, je ono štěstí sdílet,“ vysvětluje motivaci svého projektu Klus. Podobný princip - psaní a vyměňování „šťastných“ přáníček - plánuje zpěvák i pro nadcházející jarní koncerty. „Myslím, že na výměně dobrých pocitů a myšlenek můžeme vytvořit novou společnost, která se nebude řítit do propasti jako ta naše současná,“ říká. 

Tečkou za turné bude podle Kluse velký koncert 27. června, na kterém fanouškům poprvé se svojí kapelou zahraje i celou novou desku. „Točit ji budeme v dubnu, chtěli bychom s ní vyrazit ven do letních prázdnin,“ informuje Klus. Podrobnosti o místě konání červnového velkého koncertu zatím neoznámil.

Autor: