Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Filipová: Na Eurovizi jsem nemohla, tak mě nahradila Céline Dion

Lidé

  16:23
PRAHA - Lenka Filipová (56) se vrací ke klasické kytaře, má novou desku a chystá předvánoční koncert. O kytaře mluví jako o bytosti nejbližší, s láskou a respektem. Zdůrazňuje, že tento nástroj, nejrozšířenější a zdánlivě nejlehčí, klame tělem: rychle si hráče podmaní, ale pořádně se s ním sblížit je hodně těžké.

Lenka Filipová je kultivovaná, inteligentní, mluví anglicky, francouzsky i rusky, působí vyrovnaně. Po několikaleté odmlce se vrátila na scén a podpořena svým akustickým triem plní bez velké reklamní sály.

Před dvěma lety jste hostovala při pražském koncertu Céline Dion. Jak jste se cítila, když si vás vybrala?
Setkání se Céline Dion bylo pro mě velkým zážitkem - hudebním i lidským. Ale já si s ní 'zkřížila' cestu už kdysi. To byl trochu jiný příběh.

V roce 1988 mě vybrali na tehdejší prestižní soutěž Eurovize. Měla jsem reprezentovat Švýcarsko. Písničku jsem už měla připravenou, pracovala na ní, ale dopadlo to tak, že jsem nemohla vycestovat. Byla jsem pochopitelně zklamaná. Až později jsem se dozvěděla, že mojí náhradnicí byla Céline Dion, tehdy začínající. Se stejnou písní pak tuto autorskou píseň vyhrála.

Celý rozhovor si přečtěte v pátečním vydání Lidových novin

Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?
Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?

Chodit s celou rodinou do restaurace je drahý špás. A tak se vaření stává nepostradatelnou součástí našeho života a taky předmětem partnerských...

Mohlo by vás zajímat