Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Formánek ztratil notebook s rozepsanou knihou. Našli ho v zastavárně

Lidé

  17:38
Spisovatel Josef Formánek dostal nazpět svůj notebook s rozepsaným románem. Nalezli ho v zastavárně. Počítač ztratil spisovatel o víkendu na zastávce v Trmicích na Ústecku. Měl v něm rozepsanou většinu nové knihy, na které pracuje dva roky.

Spisovatel a cestoval Josef Formánek. foto: Miroslav Nebeský

„Při vylepování inzerátu v Trmicích oslovila mého synovce Jiřího starší paní z Trmic, že jí nějací mladíci nabízeli k prodeji malý černý notebook. Odtud už byl krok k tomu, aby můj bratr Jiří Formánek a nakladatel mých audioknih Miroslav Srbecký ony mladíky vypátrali a kontaktovali zastavárnu v Ústí nad Labem, kde můj rozepsaný text našli,“ popsal Josef Formánek serveru iDnes.cz znovunalezení počítače.

Formánek nálezci slíbil dvacetitisícovou odměnu, z ní zatím utratil pouze pět tisíc. Část použil na vyplacení notebooku ze zastavárny a další část dostala žena, jež na mladíky s notebookem upozornila.

„Uvědomuji si, že jsem tomu mohl předejít zálohováním, ale co byste chtěli od bývalého roztržitého alkoholika?“ dodal spisovatel.

Zbytek peněz použije jako odměnu za nalezení svých dalších ztracených věcí. Formánek ještě postrádá tašku a batoh s osobními věcmi.

„Jsem moc rád, že nemusím začínat od nuly. Chci poděkovat všem lidem dobré vůle za pomoc při hledání. Dojalo mě to k slzám,“ vzkázal fanouškům Formánek.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...