Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

„Francouzský Elvis“ je zpátky. Probudil se z umělého spánku

Lidé

  14:26
PAŘÍŽ/PRAHA - Operace vyhřezlé plotýnky, infekce, další operace a dvakrát umělý spánek. Tak by se dal shrnout život rockera Johnnyho Hallydaye za poslední dva a půl týdne. Po dlouhém čekání se umělec v pondělí večer probudil.

Zpátky v životě. Rockový zpěvák Johnny Hallyday (na snímku z října loňského roku) musel podstoupit dvě operace vyhřezlé plotýnky. Po dvou umělých spáncích se nakonec v pondělí večer probudil. foto: AFP

"Johny Hallyday se probudil z umělého spánku. Všechno je v pořádku, mluví a je obklopen svými blízkými přáteli a rodinou," prozradil včera jeho mluvčí agentuře AFP.

Ukončil tak dohady především francouzského tisku, který celé dny trpělivě vyčkával přímo u losangeleské nemocnice, aby získal jakékoli informace o zdravotním stavu své rockové ikony. Čerstvé zprávy totiž vždy přicházely přímo z Paříže a ne z budovy stojící na protější straně ulice, jen pár kroků od reportérů.

Už se mu zase vrací barva, je o něj dobře postaráno. Ale musíme mu dát čas na zotavení.Dobré zprávy potvrdil i jeho kolega z branže Charles Aznavour, který Hallydaye na klinice navštívil. "Už se mu zase vrací barva. Je o něj dobře postaráno," řekl pro televizní stanici iTele. "Nesmíme ho přetěžovat. Musíme mu dát čas na zotavení," dodal.

Všechno to začalo ještě v metropoli nad Seinou. Populární zpěvák přezdívaný "francouzský Elvis" zde 26. listopadu podstoupil operaci vyhřezlé plotýnky. To ho nezastavilo a jen pár dní poté odletěl do Los Angeles. Už na americkém letišti ale všechny vyděsil, když ho uviděli na kolečkovém křesle. Pak už následovala rychlá hospitalizace na klinice Cedars Sinai, kde zjistili, že za zhoršený stav může neočekávaná infekce.

Kvůli obtížnosti operačních zákroků musel být zpěvák uveden do umělého komatu. To bylo poprvé. Ale ještě ten samý týden v pátek museli lékaři přistoupit k tomu samému kroku. Prý aby pacient tolik netrpěl a aby bylo jednodušší poskytovat mu léčbu při jeho boji s infekcí. Od té doby všichni jeho blízcí netrpělivě čekali, zda se jejich "Johny" probudí.

Mnozí z náhlých komplikací obviňovali především chirurga Stéphanea Delajouxe, který Hallydaye operoval ještě v Paříži. On sám se ale brání tím, že v průběhu operace ani po ní nic zvláštního nezaznamenal ani on, ani ostatní lékaři. Byl to také právě on, kdo se horlivě přimlouval ve Cedars Sinai, aby byl Hallyday co nejrychleji přijat. Což se nakonec podařilo.

Existují obavy, že útok na doktora Delajouxe byl proveden dvěma Johnnyho fanouškyNicméně veřejnost si myslela své. A potvrdil to i útok, který se odehrál nedaleko jeho domu. Dva zahalení muži v pátek v noci doktora Delajouxe napadli a zbili ho. "Existují obavy, že násilný útok na doktora Delajouxe byl proveden dvěma Johnnyho fanoušky," potvrdil podle listu The Daily Telegraph zdroj z okolí pařížské policie. Útok původně označovaný jako loupežné přepadení se totiž udál jen pár hodin poté, co příbuzní Hallydaye připustili případné právní kroky proti pochybení lékaře.

Šestašedesátiletý oblíbený umělec před svou první operací ploténky přerušil turné, které nese název Route 66 (pojmenované podle jeho věku). Podle plánu by v něm měl pokračovat už 8. ledna koncertem ve francouzském Amiensu. Jak ale připustil jeho producent Jean-Claude Camus, turné je teď ohroženo. Do posledního vystoupení, které mělo vyvrcholit v Paříži 13. února, měl naplánováno čtyřiadvacet koncertů. Vše závisí jen na tom, zda se po obtížných zásazích do organismu dokáže v tak krátké době vrátit.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!