Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice. Podle syna měl mrtvici

František Ringo Čech foto:  Michal Šula, MAFRA

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce. Informaci následně potvrdil Čechův syn s tím, že šlo o cévní mozkovou příhodu. Jeho stav je zatím nejasný.
  21:55

Český zpěvák, bubeník, skladatel a spisovatel František Ringo Čech je podle pořadu Showtime v ohrožení života. Jeho syn uvedl, že byl otec převezen na Homolku s mrtvicí.

„Jak nám potvrdil syn Františka Ringo Čecha, jeho tatínek byl teď ve večerních hodinách převezen do Nemocnice Na Homolce s mozkovou příhodou,“ uvedli v pořadu o celebritách. O události informoval také Blesk.cz.

Hudebník žije sám. Už před pár lety se od něj odstěhovala jeho žena Magda. Přesto mají podle jeho dřívějšího vyjádření hezký vztah a dokážou spolu vycházet.

Muž mnoha profesí

František Ringo Čech je mužem mnoha profesí. Zpívá, hraje, maluje a píše. Sám se ale považuje hlavně za spisovatele.

Přestože je částečně barvoslepý, věnuje se malování. Prozradil, že barvy jako takové rozeznává. Problém jsou odstíny. „Stačí si pamatovat, jakou tubou začnete malovat střechu a domalovat ji, neodcházet od toho. Takže mi to žádné problémy nedělá,“ řekl dříve v rozhovoru pro Rádio Impuls.

Prozradil také, které jeho dílo je nejoblíbenější. „Nejdřív to byl obraz Smolný den, to je srážka letadla s lokomotivou. Potom začal kralovat obraz Zvířátka ji obdivují.“

Ve stejném rozhovoru zavzpomínal také na svůj „návrat“ do politiky, když v roce 2017 kandidoval za Stranu práv občanů. „To byla předem prohraná bitva a věděl jsem to. Ale Miloš ví, jak na mě,“ uvedl tehdy.

František Ringo Čech v diskuzním pořadu Rozstřel:

11. září 2017

Autor:

Mohlo by vás zajímat