Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Gott jízlivě blahopřál Pendolinu: Jezdi tak rychle, jak ti bylo slíbeno

Magazín

  16:33
PRAHA - České dráhy slavily pět let provozu rychlovlaků Pendolino na české železnici. Mezi hlavní gratulanty patřil i zpěvák Karel Gott. Po zakrojení dortu v podobě vlaku se vyznal z lásky k železnici, zároveň si však vůči oslavenci nebral servítky. Zlatý slavík si povzdechl nad příliš nízkou rychlostí Pendolina.

"Přeji Pendolinu, aby jezdilo tak rychle, jak mu bylo slíbeno, a na trasách, pro které bylo určeno," pronesl Gott přípitek. Snížení rychlosti Pendolin kvůli jízdnímu řádu a jejich nasazení na vnitrostátních linkách je podle zpěváka stejné, jako kdyby jeho někdo držel za krk a bránil mu zpívat.

"To musím bohužel říci. Jako kdyby mně někdo říkal, 'zpívej níž, zařaď se trošku do řady a zpívej v normě, jsi moc vysoko'," glosoval Gott, podle kterého není zcela využit potenciál rychlovlaků především v mezinárodní dopravě. Původní záměry s Pendolinem prý "zcela vyšuměly".

Čtěte také:

Vyjádřil naopak spokojenost, když ho náměstek ředitele drah Antonín Blažek ujistil, že dráhy za rok znovu posílí "pendolinové" spoje do Vídně a sníží dobu jízdy pod čtyři hodiny.

Gott jezdí vlakem za plnou cenu, vadí mu klimatizace
Sedmdesátiletý zpěvák přiznal, že jeho vztah k železnici se měnil. "Jako kluk jsem byl fanatik do vlaků, pak jsem fandil autům," řekl. Nyní prý se vrátil k vlakům, neboť jsou spolehlivé a ježdění autem v současném provozu mu nepřináší žádnou radost. Na moderních vlacích mu však vadí nemožnost otevírat okna a klimatizace. Na svých turné si proto zásadně vybírá také hotely bez klimatizace.

Karel Gott patří ke dvěma procentům zákazníků Českých drah, které nevyužívají žádnou slevu ani zákaznickou kartu. "Nežádám žádné slevy, protože by mně to bylo jaksi trapné," uvedl zpěvák, kterého mluvčí drah Ondřej Kubala důsledně nazýval mistrem.

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat