Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nicole Kidman jako Grace Kelly. Monacký kníže film bojkotuje

Lidé

  10:19
V souvislosti se slavnostním uvedením nového filmu o Grace Kelly se rapidně zvýšil zájem o život někdejší filmové hvězdy i celé aristokratické rodiny. Monacký kníže Albert II. ho ale ostře kritizoval za nedostatky a nepřesnosti.

Grace Kelly jako fenomén. Film zvýšil zájem o královskou rodinu

Životopisný film o monacké kněžně a někdejší filmové hvězdě Grace Kelly, která zahynula při automobilové nehodě před více než 30 lety, otevře ve středu letošní ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes.

Film Grace of Monaco provázejí kontroverze vzhledem k tomu, že rodina Grace Kelly, tedy syn, monacký kníže Albert II., a dcery Caroline a Stephanie, jeho výrobu kritizovali a jeho promítání v Cannes budou bojkotovat. Podle nich film obsahuje řadu historických nesrovnalostí a mnoho zcela fiktivních scén. Monacký dvůr dokonce požadoval po produkci řadu oprav, které ale nebyly příliš brány v potaz.

Režisér se však brání, že cílem nebylo vyprávět o skutečné historii knížectví, ale fiktivně zmapovat život kněžny a to od roku 1962, tedy šest let poté, co se provdala za knížete Rainiera.

Grace Kelly byla svého času v USA módní ikonou. Ještě jí nebylo třicet, když vyměnila stříbrné plátno za aristokratický život na monackém dvoře. Tragicky zahynula při autonehodě ve dvaapadesáti letech. Režisér Alfred Hitchcock o ní řekl, že je současně ohněm i ledem. Ani ne ve třiceti letech vyměnila život filmové hvězdy za aristokratické výsluní monackého dvora. Tragicky zahynula při autonehodě, když auto královské rodiny sjelo v září 1982 z horské silnice.

Autoři: ,