Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hallydayovu operaci prověří lékařští experti, podle USA to byl 'masakr'

Lidé

  17:45
PAŘÍŽ - Francouzská justice pověřila dva lékařské experty, aby zjistili, zda někdo nese odpovědnost za zdravotní stav zpěváka Johnnyho Hallydaye. Známý rocker totiž říká, že málem zemřel kvůli nepovedenému chirurgickému zákroku.

Zpátky v životě. Rockový zpěvák Johnny Hallyday (na snímku z října loňského roku) musel podstoupit dvě operace vyhřezlé plotýnky. Po dvou umělých spáncích se nakonec v pondělí večer probudil. foto: AFP

Hallyday se koncem listopadu v Paříži podrobil operaci vyhřezlé plotýnky.

Odletěl pak do Los Angeles, ale kvůli silným bolestem musel být narychlo hospitalizován a znovu operován. Američtí lékaři označili práci francouzského kolegy za "masakr" a zpěvákovi příbuzní požádali o ustavení znaleckého kolegia k posouzení toho, co se stalo.

Ve jmenovaném kolegiu je neurochirurg a odborník na infekce. Jejich úkolem bude především posoudit způsob Hallydayova života ve vztahu k pařížské operaci, tuto operaci přesně popsat, stanovit, zda pacienta při pobytu na pařížské klinice nepostihla infekce, a zjistit, zda je Hallyday po fyzické a duševní stránce schopen vykonávat svou profesionální činnost.

Mají na to několik měsíců.

Stéphane Delajoux, který Hallydaye operoval v Paříži, proti ustavení kolegia nic nenamítal. Už předtím řekl, že jeho operace byla v pořádku.

Hallydayovi je 66 let. Na klinice v Los Angeles strávil přes dva týdny. Do domácího ošetřování byl propuštěn těsně před Vánocemi. Kvůli nečekané komplikaci musel zrušit závěrečnou část svého posledního turné.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat