Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Herec Landovský čelí exekuci kvůli dluhům

Lidé

  7:00
PRAHA - Herec Pavel Landovský, známý jako major z filmu Černí baroni, čelí exekuci. Kvůli dluhům má obstavenou půlku domu nedaleko Mníšku pod Brdy. Landovského to ale nijak zásadně neomezí, bydlí totiž v pražském bytě kousek od Staroměstského náměstí. O exekuci herce informoval deník Aha!

Havlovi přátelé z dob disentu Pavel Landovský a Dana Němcová přicházejí na obřad. foto: Reuters

Landovskému exekutoři obstavili polovinu domu, který vlastní společně se svým synem Jakubem, v Kytíně u Mníšku pod Brdy. Peníze podle deníku dluží dluží zdravotní pojišťovně. "Ze zákona nemůžeme případ komentovat," uvedl Igor Ivanka, ředitel kanceláře exekutora.

Odstřihli mu i telefonní linku

Kromě exekuce se herec potýká i s nezaplacenými účty za telefon, proto mu odstřihli pevnou telefonní linku. Herec se k situaci odmítl vyjadřovat.

I sousedům z Kytína už s Landovským dochází trpělivost. Vadí jim, že ačkoli dům z poloviny patří i jeho synovi, bydlí oba v Praze. Podle nich herec zbytečně zabírá městský byt v Melantrichově ulici v Praze, který by mohl obývat někdo jiný.

Podle mluvčí Exekutorské komory ČR Petry Báčové ale zahájení exekuce nemusí nutně znamenat prodej dlužníkova majetku. "Člověk, proti němuž byla exekuce nařízena, by měl jednat rychle, odpovědně a aktivně," řekla mluvčí.

V daném případě zřídil exekutor jen zástavní právo, nikoli příkaz k prodeji nemovitosti.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Pronájem obchodního prostoru 99 m2
Pronájem obchodního prostoru 99 m2

Hromůvka, Hranice - Hranice I-Město, okres Přerov
10 700 Kč/měsíc

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat