Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Herečka Melanie Griffithová nastoupila detoxikační léčbu. Potřetí

Magazín

  15:15
Americká herečka Melanie Griffithová nastoupila dobrovolně do centra pro léčbu závislostí. Podle internetových stránek časopisu People je to již potřetí, co tato filmová hvězda, která v roce 2000 přiznala závislost na lécích, podstupuje detoxikační kúru.

Herečka Melanie Griffithová ve společnosti manžela Antonia Banderase. foto: Reuters

Dvaapadesátiletá herečka, která je od roku 1996 manželkou španělského herce Antonia Banderase, si pro kúru zvolila sanatorium Cirque Lodge v Utahu na západě Spojených států. Na stejném místě se léčily kupříkladu i erečky Lindsay Lohanová a Eva Mendesová.

"Je tam, aby posílila své odhodlání zachovat si dobré zdraví. Jde o součást utinního léčebného programu, který ona a její lékaři zahájili před několika lety," řekl mluvčí herečky Robin Baum.

Závislou se stala Griffithová v roce 2000 po úrazu krku. Lékař jí předepsal silné tišící léky, ona si na ně zvykla a později je kombinovala i s alkoholem. K prvnímu pobytu v sanatoriu ji přiměl manžel Banderas, který jí prý dokonce vyhrožoval rozvodem.
Jako herečka na sebe Griffithová upozornila v komedii Něco divokého (1986), kde si zahrála osudovou smyslnou ženu.

Největší ocenění jí o dva roky později přinesla role cílevědomé sekretářky v komedii Podnikavá dívka. Přelomovým filmem v jejím osobním životě se ale stala komedie Jedna navíc (1995), v níž si zahrála mileneckou dvojici se španělským idolem Antoniem Banderasem. Tuto roli si oba přenesli i do soukromého života.

V poslední době se Griffithová objevuje spíš jen v televizních či nízkorozpočtových filmech. Je však stále vděčným soustem pro bulvární média, která se často zaměřují na její neúspěšný boj se stárnutím a označují ji za antireklamu plastické chirurgie.

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat