Neděle 16. ledna 2022, svátek má Ctirad
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Herečka rozhádala Indy a Pákistánce. Kvůli fotce

Magazín

  7:00
Indický časopis otiskl na přebalu fotografii nahé pákistánské herečky Víny Malikové s vytetovanou zkratkou pákistánské rozvědky na paži. Hvězda se brání, že jde o podvrh.

Kontroverzní přebal. Vína Maliková pózuje pro FHM. foto: Repro LN

Konzervativní Pákistánce i tamní vládu rozlítil přebal nejnovějšího vydání indické verze pánského časopisu FHM. Pózuje na něm pákistánská herecká hvězda Vína Maliková. K hněvu by úplně postačilo, že je na snímku v Evině rouše, neboť nahota je v islámských zemích tabu. Herečka má ale ke všemu na ruce iniciály obávané pákistánské tajné služby ISI. O víkendu se stalo toto téma v Pákistánu číslem jedna na sociálních sítích, ale dostalo se i do vládních kruhů.

"Je to nechutný a ostudný čin Víny Malikové, měla by být v Pákistánu doživotně zakázána," stálo v jednom z mnoha příspěvků na Twitteru. Podle dalších názorů je za tím snaha Indie pošpinit sousední Pákistán. "Jestli to opravdu udělala, bylo to špatné... Budeme se tím zabývat. Nejprve ale zjistíme, jestli je ten snímek pravý, nebo jde o podvrh," citovala AFP pákistánského ministra vnitra Rahmána Malika.

Herečka ale rezolutně popírá, že by pro magazín stála modelem nahá. "Je to pro mě šok a jsem z toho zničená. Ten snímek je upravený! Nikdy jsem se takhle nefotila," prohlásila Maliková. I když fotografie byly velmi odvážné, nějaké oblečení prý na sobě měla. "Už jsem to konzultovala se svým právníkem a zvažujeme, že na časopis podáme trestní oznámení."

Maliková také tvrdí, že podle dohody měla zkratka ISI zakrývat značnou část jejího těla. Záměrem bylo vystřelit si z indického strachu z pákistánských tajných služeb. "Cokoli se (v Indii) stane, lidé za tím vidí ISI," vysvětlila.

Vedení FHM se ale nařčením z manipulace se záběry brání. "Máme videozáznam z focení a rovněž e-maily od Víny, kde nám píše, jak se na obálku těší," řekl BBC editor časopisu Kabír Šarma. Právě on přišel s nápadem umístit písmena ISI na její rameno. "Vína navrhla, aby to bylo tiskacím písmem," dodal Šarma.

Není to poprvé, co Maliková vyvolala v domovské zemi pobouření. V nemilosti je už kvůli tomu, že většinu času pracuje v Indii, kde je pro herce na rozdíl od Pákistánu uplatnění. Letos se navíc v populární indické televizní talkshow opřela do uznávaného islámského duchovního, který ji předtím kritizoval. "Co máte se mnou za problém?" rozčílila se.

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat