Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Charlize Theron ocenili na Berlinale. Za boj proti AIDS

Magazín

  14:22
BERLÍN - Dobročinná německá nadace Cinema for Peace udělila čestné uznání jihoafrické herečce Charlize Theronové za její boj proti AIDS.

Charlize Theronová zvolila růžovou róbu. foto: Reuters

Sedmatřicetiletá herečka a vyslankyně míru OSN dostala ocenění v sobotu na okraj 63. ročníku mezinárodního filmového festivalu Berlinale, informovala agentura DPA.

Cinema for Peace

Nadace Cinema for Peace byla založena po teroristických útocích z 11. září 2001. Usiluje o potírání nešvarů ve společnosti a sociální nespravedlnosti prostřednictvím filmu. 

Loni nadace v německé metropoli ocenila jinou oscarovou herečku a vyslankyni míru Angelinu Jolie.

Theronová založila iniciativu proti šíření viru HIV. Jenom v její vlasti přitom nemoci ročně podlehne více než 300 000 lidí.

Letošní cenu Cinema for Peace Award získala 47letá německá herečka Veronica Ferresová, která se zasazuje o smír mezi Židy a Palestinci. Kromě Ferresové byly oceněny také bývalá předsedkyně Ústřední rady Židů v Německu Charlotte Knoblochová a Marga Spiegelová, která přežila holokaust.

Třiašedesátý ročník berlínského mezinárodního filmového festivalu byl zahájen ve čtvrtek a potrvá do příští neděle.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat