• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Charlize Theronová

Charlize Theronová | foto: Reuters

Herečka vydražila setkání s Nelsonem Mandelou. Ten o tom nic neví

Lidé
  •   15:21
JOHANNESBURG - Hollywoodská herečka Charlize Theronová prý neměla žádný oficiální souhlas, když na charitativní akci vydražila schůzku s Nelsonem Mandelou. Zástupci tohoto bojovníka proti apartheidu se ohradili, že je nikdo nepožádal o povolení. Theronové se setkání s Mandelou společně s jejím polibkem pro vítěze aukce podařilo vydražit za 140.000 dolarů (2,5 milionu korun).

Zástupci Nadace Nelsona Mandely (NMF) uvedli, že na žádost o schůzku teprve čekají. Domluvit si setkání s tímto jihoafrickým politikem je přitom velmi "složitý proces". "Ani nadace, které Mandela sám založil, si nemohou dovolit dražit čas strávený s ním," uvedl výkonný ředitel NMF Achmat Dangor v písemném prohlášení.Pelé blahopřeje Nelsonu Mandelovi.

Setkání s jedenadevadesátiletým bývalým jihoafrickým prezidentem bylo součástí charitativní aukce, která se uskutečnila 22. října v San Francisku. Vítěz vyhrál zájezd do Jihoafrické republiky, lístky na mistrovství světa ve fotbale, které se v JAR bude konat v roce 2010.

Čtěte také: Vítězka dražby dostala dlouhý polibek od Theronové

Theronová dražbu opepřila tím, že k zájezdu připojila i sedmivteřinový polibek. Cena se rázem vyšplhala z 37.000 na 130.000 dolarů. Aukci nakonec vyhrála žena, která za 140.000 dolarů požadovala dvacetivteřinový polibek s oscarovou herečkou. Theronová souhlasila a obě dámy stvrdily vítěznou nabídku přímo před plným sálem.

Autoři: ČTK, Lidovky.cz