Bohuslav Šulc nastoupil do divadla jako sedmnáctiletý nadšený amatérský loutkoherec, a to ještě k jeho zakladateli Josefu Skupovi. S jeho nástupcem Milošem Kirschnerem pak vytvořil dvojici, díky které Hurvínek bavil generace diváků - Kirschner dal Hurvínkovi hlas, Šulc zase pohybovou dokonalost. Díky němu Hurvínek dokázal gestem citlivě zareagovat na každou improvizaci nebo na ohlas publika. Loutka přitom váží zhruba 1,5 kilogramu a má celkem 13 nitek, za které ji loutkoherec oběma rukama ovládá.
Hurvínek bude slavit. České loutkářství usilujeme naději na zápis do UNESCO |
Šulc se do historie Divadla S+H zapsal i jako autor a režisér několika divadelních scénářů. Vedle Hurvínka Šulc vdechl život i řadě dalších loutek v sólových výstupech. Patrně nejznámější je jeho číslo s Louisem Armstrongem či výstup Kočárek s nezvládnutelným miminem. Zejména na zahraničních zájezdech vodil i karikatury Charlieho Chaplina, Napoleona nebo Laurela a Hardyho.
Mladoboleslavský rodák Šulc působil v Divadle S+H od roku 1953 do roku 1992. Poté se věnoval sólovým výstupům a také vyučoval loutkoherectví na Vyšší odborné škole herecké v Praze. Za své loutkoherecké výkony obdržel řadu prestižních cen, mimo jiné dvakrát Skupovu cenu na festivalu Skupova Plzeň či v Tokiu Cenu japonských diváků. V roce 2009 dostal cenu Senior Prix za celoživotní mistrovství.