Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hvězda X Factoru podlehla rakovině

Lidé

  7:00
LONDÝN - Finalistka britské talentové soutěže X Factor, která na diváky kromě svého talentu zapůsobila i smutným příběhem, zemřela. Od třinácti let byla Kerry McGregorová upoutaná na invalidním vozíku. teď podlehla rakovině.

Kerry McGregorová, vítězka britské soutěže X Factor

Skotská zpěvačka a herečka V říjnu roku 2006 účinkovala ve třetí sérii pěvecké soutěže X Factor, když její patronkou byla Sharon Osbourneová, a vypadla ve třetím týdnu.

Narodila se v roce 1974 ve skotské vesničce Pumpherston. Po náhodném pádu ze stromu byla od třinácti let paralyzována, upoutána na vozík a později se omezeně pohybovala s berlemi. Ve druhé polovině devadesátých let začala vystupovat s kapelami Nexus a QFX, jejíž singl Freedom (1997) skončil jednadvacátý v domácí hitparádě.

V roce 1997 se zúčastnila celonárodního kola výběru vyslance do finále Eurosongu s písní Yodel in the Canyon of Love s doprovodem formace Do Re Mi, na základě které s ní firma Polygram uzavřela smlouvu a vydala ji na singlu. Skončila druhá za skupinou Katrina and the Wives, jež nakonec v irském finále zvítězila s titulem Love Shine a Light.
Zahrála si v rodinném televizním seriálu Grange Hill (2008) a v komediální sérii The Book Group (2003).

Věnovala se dobročinným aktivitám ve prospěch podobně postižených a módnímu návrhářství, které předváděla na slavné londýnské přehlídce.
Letos plánovala natočit duet se Susan Boyleovou, která ji zmínila ve své autobiografii jako životní vzor, jak bojovat s nepřízní osudu.

Zemřela ve středu 4. ledna na rakovinu močového měchýře po třech měsících chemoterapie ve svém rodišti u Edinburghu, kde žila s partnerem Deanem Robertsonem a jejich sedmiletým synem Joshuou.

Autor:

Mohlo by vás zajímat