Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Italové ocenili Jarka Nohavicu za jeho písně

Lidé

  10:00
Známý "slezský bard" Jaromír Nohavica získal v sobotu jako první český písničkář italskou hudební cenu Premio Tenco. Prestižní ocenění, které se každoročně uděluje v rámci Festivalu autorských písní, Nohavica převzal v zaplněném Teatro Ariston v San Remu.

Jaromír Nohavica nyní účinkuje v pražských klubech. foto: ČTK

"Grazie, Italia! Grazie, San Remo," poděkoval Nohavica na scéně při přebírání ceny. Informoval o tom server Nohavica.cz.

Jarek Nohavica se tak zařadil k takovým osobnostem písničkářského světa, jako jsou Leonard Cohen, Donovan, Jacques Brel, Bulat Okudžava či Vladimir Vysockij, kteří stejnou cenu dostali v minulosti.

Jarek Nohavica získal v Itálii prestižní cenu za autorské písně.

Na dotaz, jak se v takové společnosti bude cítit, Nohavica podle webu na tiskové konferenci v San Remu řekl: "V takové společnosti se zatím cítím jako ten, kdo bude klukům chodit pro pivo." Italskému publiku se český písničkář představil samostatným koncertem na sobotním slavnostním večeru, který festival v San Remu uzavřel. Na závěr vystoupení zazpíval spolu s italským písničkářem Alessiem Legou česko-italskou verzi písně Zítra ráno v pět.

"Většinu textů mělo takřka dvoutisícové publikum možnost sledovat v italských překladech na monitorech. Z celého večera pořizovala záznam italská televize a rozhlas," uvedl podle serveru Novinky Tomáš Linhart, který je správcem Nohavicových internetových stránek a který písničkáře v Itálii doprovází. V neděli večer ještě vystoupil Nohavica na samostatném koncertu v Miláně.

Autoři: ,

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat