Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Je Kate těhotná? Británie žije spekulacemi

Magazín

  13:00
V Británii bují spekulace o těhotenství manželky prince Williama vévodkyně z Cambridge. Ta na nedávné návštěvě distribučního centra dětského fondu OSN (UNICEF) v Dánsku totiž odmítla ochutnat arašídovou pastu, rozdávanou hladovějícím v rozvojových zemích.

Okouzlující Kate. foto: ČTK

Dle lékařů jsou arašídy nevhodné pro těhotné, neboť by mohly rozvinout u nenarozených dětí alergie.

Buckinghamský palác vydal podle listu Daily Mail prohlášení, podle kterého Kate netrpí alergií na oříšky, což by spekulace o očekávání královského potomka potvrzovalo.

Podle reportáží věnovala Kate poté, co velmi decentně odmítla pastu ochutnat, svému manželovi významný pohled. Princ William, dánský korunní princ Frederik i jeho žena Mary pastu ochutnali.

Lékaři doporučují těhotným ženám vyvarovat se arašídů a arašídových výrobků, kvůli prevenci před rozvojem možných alergií plodu. Zpravodaj listu The Sun konstatoval, že prohlášení královského paláce bylo značně překvapivé.

Wiliam a Kate už mají byt. Po princezně

Princ William a Kate si vybrali jako svoji trvalou rezidenci v Londýně byt v Kensingtonském paláci, původním sídle královniny sestry Margaret. Podle BBC však byt čekají úpravy a královský pár se proto nastěhuje asi až za dva roky.

Existuje nějaká barva, která Kate nesluší?

Margaret a lord Snowdown bydleli v bytě po jejich svatbě v roce 1960, kdy zde byly také naposledy provedeny větší opravy. Princezna zůstala majitelkou domu po rozvodu v roce 1978. Od roku 2002, kdy zemřela, v něm bydlela řada lidí.

Než se budou moci do domu William a Kate nastěhovat, musí z něj být odstraněno množství azbestu, jsou nutné opravy topení, systému rozvodu teplé vody a elektřiny. Náklady, jejichž odhad zatím není k dispozici, budou kryty z vládního rozpočtu, z kapitoly, která je přidělena na údržbu královských sídel.


Britský královský pár navštívil centrálu UNICEF při příležitosti své první oficiální návštěvy dánské metropole. V Kodani se během dne zajímal o podrobnosti k situaci v suchem zasažené východní Africe a chvíli pomáhal balit lepenkové krabice s dodávkami pomoci. Setkal se i se sponzory UNICEF a britským hercem Sirem Rogerem Moorem, který je světovým velvyslancem organizace již více než 20 let.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat