Sobota 29. ledna 2022, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

JFK měl aférku se stážistkou. Ta o tom vydává knihu

Magazín

  19:58
WASHINGTON - Někdejší americký prezident John F. Kennedy měl aférku se stážistkou, která trvala rok a půl a kterou ukončila až jeho smrt při atentátu v listopadu 1963. Vyplývá to z knihy, kterou někdejší stážistka napsala a která vyjde ve středu. Podle ní jí prezident připravil o panenství v pokoji své manželky, a přestože jejich vztah trval tak dlouho,nikdy ji nepolíbil na ústa.

Americký prezident John F. Kennedy. foto: Reuters

Devatenáctiletá Mimi Alfordová, tehdy Mimi Beardsleyová, nastoupila jako stážistka do tiskového oddělení Bílého domu v létě 1962. Během čtyř dnů ji pětačtyřicetiletý prezident pozval, aby si s ním v poledne zaplavala v bazénu Bílého domu. Později během dne jí vzal na prohlídku Bílého domu, včetně pokoje jeho manželky Jacqueline, kde se s ní vyspal.

ČTĚTE TAKÉ:

Bylo jednou jedno tajemství

Kniha Once upon a secret: my affair with President John F. Kennedy and its aftermath (Bylo jednou jedno tajemství: moje aféra s prezidentem Johnem FKennedym a její následky) vyjde ve středu, ale list New York Post z ní zveřejnil úryvky již dnes.

Nyní devětašedesátiletá Alfordová píše, že nemohla Kennedyho odmítnout. "Fakt, že po mě toužil nejslavnější a nejmocnější muž Ameriky umocnil mé pocity do té míry, že odpor vůbec nepřicházel v úvahu. Proto jsem prezidentovi neřekla ne," napsala.

Uměl být svůdný a hravý, tvrdí Alfordová

Sex s Kennedym byl prý různorodý a zábavný. Uměl prý být svůdný a hravý a "někdy jednal, jako by měl spoustu času, jindy neměl chuť se zdržovat". Společným jmenovatelem schůzek byla nepřítomnost první dámy. Podle Alfordové sice spolu strávili hodně intimních chvilek, ale stále mezi nimi zůstával odstup. Ona mu stále říkala "pane prezidente" a nikdy se nepolíbili na ústa.

Podle New York Post líčí také incident při jiném poledním koupání. Nepřímo prý vybídl Mimi k orálnímu sexu s jedním z jeho asistentů, který seděl na okraji bazénu. Poslechla ho, Kennedy je prý potichu sledoval a pak se jim oběma omluvil. Když jí později pobízel, aby se stejně zachovala k jeho mladšímu bratrovi Edwardovi Kennedymu, tak prý odmítla.

DÁLE ČTĚTE:

I když o politice spolu příliš nemluvili, během napjatých dní kubánské krize v říjnu 1962, kdy hrozilo nebezpečí války se Sovětským svazem, jí prý řekl, že by byl raději, "kdyby jeho děti byly raději 'rudé', než mrtvé".

Alfordová se vrátila na podzim 1962 na univerzitu, ale byla Kennedyho milenkou i potom. Když jí volal, používal prý pseudonym Michael Carter.

Posílal pro ni šoféra

Nechával pro ní posílat na letiště šoféra, který jí bral do Bílého domu. Naposledy ho prý viděla 15. listopadu 1963, tedy týden před atentátem v Dallasu, při kterém přišel o život. Sešli se v manhattanském hotelu Carlyle a když se loučili, řekl, že jí zavolá. Připomněla mu, že má krátce před svatbou. "Já vím," pokrčil prý rameny Kennedy. "Stejně zavolám." O Mimi Alfordové a jejím vztahu s Kennedym se poprvé psalo v roce 2003.

Potvrdil to tehdy i novinář Hugh Sidey, který byl za Kennedyho v Bílém domě korespondentem týdeníku Time. "Byla jedna Mimi, ale také byla Pam, Priscilla, Jill (ty byly vlastně dvě), Janet, Kim, Mary a Diana. To jsou jen ty které mě napadají bez vzpomínání," napsal Sidey v roce 2003.

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat