Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další protestsong: Jsme v prdeli, zpívá Poláková s Kollerem

Lidé

  15:00
Zpěváků, kteří ve svých písní komentují politické události, se v poslední době vyrojila spousta. Teď přichází herečka a zpěvačka Barbora Poláková s novou skladbou - Jsme v prdeli. Protestsong nazpívala společně s Davidem Kollerem.

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková nazpívala s Davidem Kollerem píseň Sami.

"Jsme v prdeli / můžem si za to sami / jsme v prdeli / zvolili jsme je sami / jsme sami / a psi hrají kdo s koho / jsme sami / a frustrace je z toho," zpívá Bára Poláková, která také ztvárnila Kristýnu Kočí v divadelní hře Blonďatá bestie. V černobílém klipu se objevila společně s někdejším frontmanem kapely Lucie Davidem Kollerem.

"Není to agresivní písnička, nechtěla jsem, aby byla útočná, spíše je to takový povzdech. Možná hledání východiska...," vysvětlila v rozhovoru pro magazín Lidových novin Pátek Poláková, která se nově objevila i v pokračování Bestie věnující se kauze Davida Ratha.

"Nejsem politoložka, možná tomu vůbec nerozumím, ale mám pocit, že to, co se tady děje, je jasně přes čáru," dodává herečka. V písni spolu s Kollerem vyjmenovává největší kauzy, které otřásly Českem - Kožený, Mostecká uhelná, plzeňská práva, Opencard, tunel Blanka.

Poslechněte si píseň Xindla X:

K tuzemské politické scéně se nedávno vyjádřili i další hudebníci. Například na začátku dubna populární písničkář Tomáš Klus uveřejnil na sociální síti Facebook text nové písně Iniciativní, v níž kritizuje politiku Hradu, pražského magistrátu i vládní koalice.

Nedávno své rozhořčení nad politikou nazpíval i písničkář Xindl X. Jeho skladba s názvem Píseň Davidova glosuje kauzu Davida Ratha.

Celý rozhovor s herečkou a zpěvačkou Barborou Polákovou čtěte v pátečním vydání Lidových novin v magazínu Pátek.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...