Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jsme z toho všichni zděšeni, říká Jacksonův český imitátor

Magazín

  10:50
Tuzemské fanouškovské weby "krále popu" Michela Jacksona jsou od brzkých ranních hodin plné soustrastných příspěvků. Jacksonova smrt otřásla i českými imitátory této hudební ikony. Někteří z nich drží smutek. Nikdo z nich tragickou zprávu nečekal.

Honza Moflár imituje Michaela Jacksona od svých jedenácti let. foto: www.honzamoflar.cz

Na jedněch z mnoha internetových stránek věnovaných americkému zpěvákovi Michaelu Jacksonovi stále běží odpočítávání do jeho prvního koncertu po mnoha letech, který se měl za 17 dní  uskutečnit v londýnské O2 Aréně. Jedním z fanoušků, který se na sérii koncertů padesátiletého interpreta světových hitů chystal, je i jeho severočeský imitátor Honza Moflár.


„Je to absolutní šok, jsme z toho všichni zděšení. To nikdo nečekal. Navíc lidi z jeho okolí neustále říkali, že se cítí fit, že se připravuje na londýnský koncert, na který mám lístek,“ svěřil své pocity LN pětadvacetiletý Honza Moflár z Bíliny u Teplic, který popovou ikonu léta úspěšně imituje na maturitních večírcích, firemních akcích a různých slavnostech.

Naučte se Moonwalk (měsíční chůzi)

Naučit se tančit jako Michael Jackson je skoro nemožné. Přestože jeho tanec vypadá neuvěřitelně lehce, je velmi těžké jeho pohyby zopakovat.

"Taneční chůze" je taneční krok, který Michael tančil skoro na každém vystoupení. Mnozí si mysleli, že je to trik, ale každý, kdo má 2 nohy, se může moonwalk naučit. Chce to jen praxi. Pro návod si pusťte konec klipu "Jam", kde Michael učí Michaela Jordana moonwalk. Je to velmi poučné.

Jak tedy na to?
Nejdříve si stoupněte na klouzavou podlahu (nejlépe jen v ponožkách). Trik je v tom, že musíte stát na noze, která se nepohybuje. A hlavně, musíte stát jen na špičce. Přeneste váhu na pravou nohu (na špičku) a levou lehce posuňte dozadu. Pak rovnováhu rychle vyměňte a udělejte to samé s druhou nohou. Teď už vám zbývá pár hodin cvičení a zvládnete to!

Moflár se do Jacksona „zamiloval“ už v dětství. „Já to dělám už asi od jedenácti let. V tu dobu to tady byl král. Učil jsem se podomácku tancovat a postupně se začala nabalovat první vystoupení,“ říká mladý muž, který se napodobováním Jacksona živí v zimních měsících a v létě si přividělává jinak.

Podobný osud má i starší Moflárův kolega Pavel Janák ze severní Moravy. Ten se ale vedle zprávy o tragickém skonu Jacksona, kterého zradilo v noci srdce, musí vyrovnávat i se současnými záplavami. Bydlí totiž v Novém Jičíně, jehož okolím se jen o den dříve prohnala povodňová vlna. „Nás přímo to nezasáhlo. Jel jsem ale autem ve vesnici vedle a to co jsem viděl je strašlivé. Teď tohle. O smrti Michaela jsem se dozvěděl ještě v noci, volali mi kamarádi. Je to hrozné,“ poznamenal Janák, který se svými vystoupeními objíždí i okolní země – Polsko, Slovensko a Rakousko.

Jackson za svou bohatou kariéru vytvořil desítky hitů, které dodnes u obecenstva nachází velkou odezvu a lákají ostatní hudebníky k remixům a předělávkám. Podle hudebních publicistů je na světě vůbec nejčastěji předělávano skladbou známá Billy Jean. Její variace zazněly již i v rytmu hip hopu, nebo drum´n´bass. Tuto píseň považují za vrchol Jacksonovy tvorby i oba čeští imitátoři. „Vůbec album Thriller, ze kterého pochází, nemá konkurenci,“ shodují se.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat