Pondělí 18. října 2021, svátek má Lukáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kanadský zpěvák a skladatel Bryan Adams oslaví padesátiny

Magazín

  9:21
KINGSTON (KANADA)/PRAHA - Padesátiny oslaví 5. listopadu kanadský zpěvák a skladatel Bryan Adams. Rockového písničkáře, jenž nejvíce zaujal svými baladami, v Evropě proslavila skladba k filmu Tři mušketýři All For Love, kterou nazpíval společně se Stingem a Rodem Stewartem nebo balada Please Forgive Me.

Bryan Adams v Praze (2006) foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Jeho nejúspěšnějším singlem je píseň (Everything I Do) I Do It for You z roku 1991, kterou složil k filmu Robin Hood: Král zbojníků.

Nejúspěšnější singl (Everything I Do) I Do It for You si poslechněte zde

Adams začal psát první písně v roce 1977 pro Loverboy, BTO a Bonnie Tylerovou. Jeho stálým spolupracovníkem se stal Jim Vallance, sám debutoval v roce 1979.

Až po čtyřech letech měl první hit Straight From The Heart, později se stal jedním z nejvýraznějších zpěváků a skladatelů populární hudby 80. a 90. let. Melodický hardrock zpěváka, jenž se věnuje také fotografii, si mohli již několikrát naživo vychutnat i čeští fanoušci.

Vizitka Bryana Adamse

Bryan Adams je rockový zpěvák, kytarista, textař a fotograf. Za svůj přispěvek na poli populární hudby a  za dobročinné činy byl oceněn Řádem Kanady a Řádem Britské Kolumbie.
V dubnu roku 2006 byl uveden do hudební síně slávy při předávání kanadských hudebních cen Juno.
Od roku 1998 má také svou hvězdu na Kanadském chodníku slávy. Byl nominován na tři Ceny akademie a pětkrát nominován na Zlatý globus.
Mezi jeho nejznámější alba patří Reckless, 18 til I Die a Waking Up the Neighbours.

V ČR vystoupil Adams již třikrát. Poprvé v roce 1999 na festivalu v kempu Džbán, podruhé v roce 2003 v pražské T-mobile aréně a nakonec v roce 2006 v Sazka Aréně.

Autoři: ,

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Mohlo by vás zajímat