Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dvacetkrát ne, naposled ano. Brutální ‚Mansonova‘ vražedkyně se může dostat na svobodu

Lidé

  8:58
WASHINGTON/PRAHA - Vězeňská komise v americké Kalifornii doporučila podmínečné propuštění Leslie Van Houtenové, nejmladší členky takzvané Mansonovy rodiny, která má na svědomí několik brutálních vražd. Nyní 68letá Van Houtenová si odpykává doživotí za vraždu spáchanou v roce 1969, informovala ve čtvrtek agentura AP. Její osud má nyní v rukou kalifornský guvernér.

Leslie Van Houten. foto: ČTK

Americký strašák. Tarantino natáčí film o vraždícím kultu Charlese Mansona

Van Houtenová se před vězeňskou komisí objevila letos již po jednadvacáté. Dvacetkrát její žádost o podmínečné propuštění nakonec zamítli. O tom, zda Van Houtenová vězení skutečně opustí, musí během následujících 120 dní rozhodnout kalifornský guvernér Jerry Brown. Loni Brown propuštění vražedkyně odmítl.

Charles Manson v roce 2012.

Van Houtenová byla členkou takzvané Rodiny Charlese Mansona, který přesvědčil své následovníky k několika vraždám. Dvěma z obětí se stali i podnikatel Leno La Bianca a jeho manželka Rosemary. Van Houtenové bylo 19 let, když pomáhala při jejich vraždě.

Van Houtenová byla odsouzena v roce 1970 spolu s dalšími členy Mansonovy skupiny k trestu smrti. Hrdelní trest byl ale v Kalifornii v roce 1972 zrušen, a tak si odpykává doživotí. Ve vězení vystudovala vysokou školu a podle agentury AP je vzornou vězenkyní.

Během dvou nocí v srpnu 1969 zavraždila „Rodina“ vedená Charlesem Mansonem sedm lidí. Mansonovi je nyní 82 let a zůstává za mřížemi, stejně jako další jeho žáci, Charles Watson a Patricia Krenwinkelová, kteří spolu se Susan Atkinsovou zavraždili těhotnou herečku Sharon Tateovou, manželku režiséra Romana Polanského, a její čtyři přátele.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat