Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lidé

Voráček má rád filmy dle skutečnosti, do Varů ho přivedla roztroušená skleróza

Jakub Voráček a Markéta Burešová na zahájení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (28. června 2024) foto: Profimedia.cz

Hokejista Jakub Voráček dorazil v pátek na zahájení filmového festivalu v Karlových Varech jako zakladatel nadace, která je letošním neziskovým partnerem akce. Voráček na festivalu promluvil o svých oblíbených filmech, nejraději má ty podle skutečných událostí.
  11:45

Voráček se zúčastnil pátečního slavnostního zahájení festivalu. Uvedl že jeho nejoblíbenějším filmem je americký akční film z roku 1996 Skála, ve kterém hlavní roli ztvárnil Sean Connery.

„Z nových snímků se mi pak líbilo Air: Zrození legendy o Michaelu Jordanovi. Mě baví filmy podle skutečných událostí, jako třeba Bohemian Rhapsody. Teď se bude točit film o Springsteenovi. Na něj se těším taky. Chystal jsem se na jeho koncert v Praze a byl jsem zklamaný, že byl odložen. Ale teď s Radkem Gudasem poletíme 15. července do Stockholmu, takže si ho užiju ve Švédsku a potom s celou rodinou příští rok zase v Praze,“ řekl Voráček.

MFF Karlovy Vary poskytuje v doprovodném programu každý rok prostor pro prezentaci vybrané neziskové společnosti, která tak může široké veřejnosti představit svou činnost a seznámit ji s možnostmi, jak lze společnost v případě zájmu podpořit. V loňském roce byl neziskovým partnerem festivalu herec Ivan Trojan, patron neziskové organizace Klub nemocných cystickou fibrózou.

Oficiálním neziskovým partnerem 58. ročníku MFF Karlovy Vary je Nadace Jakuba Voráčka, která se zaměřuje na pomoc pacientům s roztroušenou sklerózou. Hokejista nadaci založil společně se svou sestrou Petrou Klausovou, která nemocí trpí.

Voráček v době svého dlouholetého působení v NHL finančně podporoval činnost nadace v závislosti na úspěšnosti svého kanadského bodování v jednotlivých ročnících nejznámější hokejové soutěže světa. Po skončení jeho aktivní hráčské kariéry převzal tuto formu finanční podpory hokejista David Pastrňák.

Autoři: ,

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...