Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chybí jí sto milionů dolarů. Lidé se skládají na nejmladší miliardářku na světě

Lidé

  6:00aktualizováno  18. července 10:56
Praha - Když magazín Forbes zveřejnil, že Kylie Jennerová, dvacetiletá kosmetická magnátka pocházející ze slavné rodiny Kardashianů a Jennerů, má majetek v hodnotě zhruba 900 milionů dolarů (přibližně 20 miliard korun) a že ji od světového prvenství dělí jenom 100 milionů dolarů, fanoušci televizní reality show začali táhnout za jeden provaz.

8) Kylie Jenner - Instagramovou hvězdičkou je i nevlastní sestra Kim Kardashianové Kylie Jenner. Stále ještě dvacetiletá modelka a herečka se svezla s úspěchem rodiny Kardashianových a získala spoustu marketingových smluv na vlastní kolekci kosmetiky Kylie Cosmetics, se sestrou spustily kolekci oblečení Kendall & Kylie a její mobilní aplikace s přístupem k placeným informacím z jejího osobního života dlouho vládla žebříčkům iTunes App Store. foto: Kylie Jenner Twitter

Na Twitteru několik lidí zmínilo, že plánují mladé ženě pomoct vybrat zbývajících 100 milionů dolarů (přibližně 2,2 miliardy korun), aby se stala nejmladší světovou miliardářkou, uvedl server Bussines Insider. Jedna uživatelka například uvedla, že by klidně přestala posílat peníze svým dcerám, aby pomohla Jennerové stát se ikonickou miliardářkou. Dodala, že její dcery by to jistě pochopily.

12.července 2018 v 01:09, příspěvek archivován: 13.července 2018 v 17:41

@ByYourLogic Skipping my child support payments to help this fierce female become an iconic billionaire! I believe my daughters would support this if I were allowed contact with them!!!!

Další uživatelka příspěvek ironicky okomentovala, že Jennerová by měla prvenství získat v kategorii žen, které se o své jmění zasloužily samy.

12.července 2018 v 20:51, příspěvek archivován: 13.července 2018 v 17:42

@ByYourLogic We need to do this so she can be a full SELF MADE billionaire.

Věc, která byla původně myšlená jako vtip, se ovšem stala realitou. John Ostrovsky, který je známý na Instagramu pod přezdívkou „Tlustý Žid“ (The Fat Jewish), založil na serveru GoFundMe kampaň na podporu Jennerové. Za jeden den přispělo 33 lidí dohromady částkou 295 dolarů (asi 6 500 korun).

V popisu kampaně je uvedené: „Nechci žít ve světě, kde Kylie Jennerová nemá miliardu dolarů. Musíme vybrat zbývajících sto milionů dolarů, abychom jí pomohli získat miliardu. Prosím, šiřte tato slova, je to extrémně důležité.“

12.července 2018 v 02:20, příspěvek archivován: 13.července 2018 v 17:46

Většina lidí přispívá spíše menšími částkami okolo pěti dolarů (přibližně sto korun), jeden uživatel ale Jennerovou podpořil rovnou stovkou dolarů (něco přes dva tisíce korun). Jedná se tak především o internetovou satiru. Je ovšem otázka, nakolik lidé, kteří peníze skutečně přispívají, pochopili ironický záměr zakladatele kampaně.

Není to poprvé, co se lidé rozhodli vybrat peníze i pro extrémně bohatého člověka. V dubnu například na serveru GoFundMe vznikla kampaň, která si vzala za cíl vybrat peníze na pohovku pro amerického vizionáře Elona Muska, kterého americká televize CBS natočila, jak spí v kanceláři na zemi. Lidé nakonec vybrali přes sedm tisíc dolarů (asi 150 tisíc korun), ačkoliv původní cíl byla pouhá tisícovka. Na gauč pro Muska se složilo téměř šest set lidí.

Kylie Jennerová je dvacetiletá návrhářka, modelka a kosmetická magnátka, která se proslavila zejména v televizní reality show Keeping Up with the Kardashians. V roce 2016 patřila mezi deset nejsledovanějších lidí na Instagramu, aktuálně ji sleduje přes 111 milionů uživatelů. Její sestry jsou neméně slavné - jde o Kendall Jennerovou a Khloé, Kim a Kourtney Kardashianovy. Jennerová je podle magazínu Forbes 27. nejbohatší „self-made“ žena ve Spojených státech. Letos v únoru se Kylie narodila holčička.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat