Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozhovory s osobnostmi

Legenda s křišťálovým hlasem slaví 80. narozeniny. Proč se Marie Rottrová rozhodla vrátit ke koncertování a založila si Instagram

Marie Rottrová | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Premium Doporučujeme
Populární zpěvačka Marie Rottrová o tom, proč se rozhodla vrátit ke koncertování, o svých ostravských kořenech a o tom, jak to udělat, aby bylo manželství pořád krásné.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit se slevou 45 %

Marie Rottrová má v sobě dívčí půvab, který se věkem nemění. Je krásná, štíhlá a úsměv ji nemizel z tváře po celou dobu rozhovoru, během kterého došlo dokonce i k improvizovanému zpěvu. A také k setkání s fanoušky, dvakrát naše povídání v kavárně jednoho nákupního centra přerušili kolemjdoucí, kteří zpěvačce přišli poděkovat za její krásné písně – v mnoha rodinách se jejich poslech dědí z generace na generaci. 

Zpěvačka Marie Rottrová
Z natáčení dokumentu Marie Rottrová - To mám tak ráda (2021)

„My vás posloucháme celý život!“ řekla jedna z žen dojatě a věnovala jí domácky vyrobenou brož. Oblíbená zpěvačka má za sebou desítky let vystupování a nahrávání. Při našem lehce bilančním setkání mluvila o svém dětství, skvělých rodičích, křesťanské výchově, která jí kdysi zkomplikovala přijetí na školu, ale přesto na ni nedá dopustit, a také o setkáních s vynikajícími skladateli a textaři, kterým vděčí za mnoho svých slavných hitů. Právě teď fanoušky potěší novými písněmi – natočila jednu vánoční skladbu a podílela se s dalšími zpěváky na hudebním klipu pro Člověka v tísni.

Napadlo by vás třeba před třiceti lety, že touto dobou budete ještě stát na pódiu? Jak jste si sama sebe v tomto věku představovala?
Já si tyhle věci nepředstavuju. Takže především je skvělé, že ty osmdesátiny můžu oslavit, a že jsem v docela solidní formě, můžu koncertovat a zpívat. Také si říkám, že teď už to půjde jenom z kopce! (smích) Ale ne – věk je prostě číslo. Když je člověk přiměřeně zdravý a může dělat věci, které ho baví, pak není čas se tím zabývat.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

49
89 Kč
Předplatit
Ušetříte 40 Kč
Následně 89 Kč/měsíc
+ online televize Telly
na 90 dní zdarma

Roční

490
890 Kč
Předplatit
Ušetříte 400 Kč
Následně 890 Kč/rok
+ online televize Telly
na 90 dní zdarma

Dvouleté

990
1 690 Kč
Předplatit
Ušetříte 700 Kč
Následně 1690 Kč/2 roky
+ online televize Telly
na 90 dní zdarma

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 30 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...