Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Leonardo DiCaprio bojuje za zákaz obchodu se slonovinou

Lidé

  7:00
BANGKOK - Americký herec Leonardo DiCaprio se zapojil do kampaně, jejímž cílem je dosáhnout zákazu veškerého obchodu se slonovinou v Thajsku. Země sice zakazuje obchod s kly dovezenými z Afriky, ale se slonovinou z domácích slonů se smí obchodovat legálně.

Leonardo DiCaprio foto: Reprofoto

Této díry v zákoně podle aktivistů využívají pašeráci k nelegálnímu dovozu značného množství africké slonoviny, napsala dnes agentura AP.

DiCaprio proto společně se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF) povzbuzují obyvatele, aby podepisovali petici vyzývající premiérku Jinglak Šinavatrovou k úplnému zákazu obchodu se slonovinou. Ten by podle nich pomohl zachránit africké a asijské slony před nelegálním lovem.

"Celým sloním populacím hrozí vyhubení, pokud nepřijmeme okamžité kroky a nezastavíme tento nelegální obchod," citovala WWF DiCapriovu výzvu.

Leonardo DiCaprio

Osmatřicetiletý herec, který se proslavil v kasovním trháku režiséra Jamese Camerona Titanic, se naposledy objevil ve filmu Nespoutaný Django a hraje také v nadcházejícím remaku Velkého Gatsbyho v režii Baze Luhrmanna.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!