Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Českou Miss 2016 se stala východočeška Andrea Bezděková

Magazín

  7:33
Českou Miss 2016 se dnes večer stala Andrea Bezděková z východočeského Náchodu. Z deseti finalistek jí vybrala porota, diváci volili druhé a třetí místo. Za první vicemiss zvolili Natálii Kotkovou, za druhou vicemiss Kristýnu Kubíčkovou. Bezděková na trůnu královny krásy vystřídala loňskou vítězku Nikol Švantnerovou.

Česká Miss 2016 Andrea Bezděková foto: Petr TopičMAFRA

Vítězku vybrala odborná porota, ve které bylo 40 lidí. Na rozhodování se podílela například ředitelka soutěže Marcela Krplová, prezident rádia Frekvence 1 Michel Fleischmann, olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda, modelka Iva Kubelková nebo herec Jakub Prachař.

Českou Miss World 2016 a první vicemiss je po dnešku dvaadvacetiletá Natálie Kotková z Ústí nad Labem, které při předávání cen spadla z hlavy špatně držící korunka a následně se rozbila. Titulem Česká Miss Earth 2016 a druhé vicemiss se pyšní osmnáctiletá Kristýna Kubíčková. Obě budou Česko také reprezentovat na zahraničních soutěžích.

Letošní sputěž Miss 2016 moderoval Libor Bouček  Leoš Mareš.
Finalistky Miss 2016

Kotková žije v Praze, odkud pochází ještě jedna ze soutěžících. V metropoli se natáčelo krátké video, které dívky při soutěži představilo. V sobotu se v Lidových novinách a deníku Blesk objevily informace, že městská část Praha 3 uvolnila 100.000 korun na tvorbu videoklipů finalistek z Prahy. Finanční dar měl na starost místostarosta a radní pro kulturu Alexander Bellu (ODS), který je zároveň jednatelem společnosti, jež v Česku prodává italskou obuv, kterou měly finalistky soutěže na sobě. Bellu odmítl, že by šlo o střet zájmů a videa ze soutěže podle něj pomohou k propagaci městské části.

Deset finalistek se při soutěži představovalo postupně. Nejprve se ukázaly při promenádě v šatech. Po odvysílání medailonku, v němž se jednotlivé finalistky představily, se předvedly i v plavkách. Dívky absolvovaly také vědomostní soutěž, při které odpovídaly na otázky moderátorů pořadu Leoše Mareše nebo Libora Boučka. Před vyhlášením byly odvysílané ještě záběry ze soustředění v Thajsku a na závěr se dívky promenovaly ve společenských šatech od módní návrhářky Blanky Matragi, která zasedla i v porotě.

Přímý přenos ze soutěže vysílala televite FTV Prima. Ve dvě a půl hodinové show vystoupily například hudební skupiny Slza, No Name nebo Lake Malawi.

Obnovená soutěž miss se v Česku koná přes čtvrt století. Soutěž Miss ČR od roku 1989 pořádal Miloslav Zapletal. Soutěži od roku 2005 konkurovala Česká Miss, kterou založila Michaela Maláčová - československá královna krásy z roku 1991. Zapletal se s Maláčovou soudil kvůli tomu, že pro svou soutěž používá podle něj zaměnitelný název. Soudy ale rozhodly ve prospěch Maláčové. Nakonec byly soutěže sloučeny a od roku 2011 existuje pouze jedna - Česká Miss. Krplová je majitelkou a šéfkou soutěže od roku 2014.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...