Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Letošní festivalovou sezónu na internetu ovládl Karel Gott

Colours of Ostrava

  6:30
PRAHA - Letošní festivalovou sezónu na internetu ovládla pětice akcí Rock for People, Open Air Festival, Colours of Ostrava, United Islands a Sázavafest. V souvislosti s letošním hudebními festivaly se na internetu nejvíce hovořilo o Karlu Gottovi.

Karel Gott při historicky prvním hudebním vystoupením na festivale Rock for People. foto: ČTK

Akce Rock for People a Colours of Ostrava potěšily diskutující nabídkou a Open Air Festival zklamal špatným počasím. Informoval o tom Kamil Pittner ze společnosti Yeseter Now, která se zabývá monitoringem sociálních sítí, webu a webových diskusí.

ČTĚTE TAKÉ:

"Z letních hudebních festivalů se letos na webech a sociálních sítích nejvíce diskutovalo o Rock for People, Open Air Festivalu, Colours of Ostrava, United Islands a Sázavafestu. Zbytek festivalové sezóny měl dohromady pouze pětiprocentní podíl na pokrytí," uvedl Pittner.

O kom se ještě diskutovalo? O Klaxons

"Nejdiskutovanějšími účinkujícími byly jednoznačně Karel Gott a britští Klaxons na Rock for People. Sekundovali jim Underworld a Tata Bojs z Open Air Festival spolu se Sigur Rós a The Knife z Colours of Ostrava," dodal.

Největší podíl, téměř polovina celkové komunikace o festivalech, připadl na Rock for People (46 procent), Open Air Festival byl tématem čtvrtiny (26 procent) nejdiskutovanější trojlístek doplnil Colours of Ostrava se 13 procenty. Významněji se online mluvilo ještě o United Islands (šest procent) a Sázavafestu (čtyři procenta). Z hlediska témat byl nejfrekventovanější program a účinkující, následovali sponzoři a reklama, dále dodržování norem a předpisů a organizační aspekty.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejlépe diskutující vnímali ostravský festival, kde 91 procent příspěvků bylo pozitivních a pouhých devět procent mělo negativní tón. U Rock for People byl poměr pozitivních a negativních sdělení 83 procent ku 17 procentům a nejslabší hodnocení ze tří nejvíce hodnocených festivalů získal Open Air Festival v Panenském Týnci, kde více než třetina reakcí (34 procent) měla negativní tón.

"Zatímco u Colours of Ostrava lze vysoký podíl pozitivních příspěvků přičíst kvalitě interpretů a žánrové pestrosti, u Open Air Festivalu za relativně vysoký podíl negativních reakcí může špatné počasí a s tím související nízká návštěvnost," podotkl Petr Zavoral ze společnosti Yeseter Now.

Každý z velkých festivalů, kromě Colours of Ostrava, měl za jednoho z hlavních sponzorů pivovar. Nejvíce se v tomto směru angažoval Gambrinus, který podporoval Sázavafest a United Islands. Velkou podporu hudebním festivalům vyjádřila i skupina ČEZ, která sponzorovala Sázavafest, Open Air Festival a Colours of Ostrava. Dříve v této oblasti hodně aktivní telekomunikační operátoři zastupoval pouze T-Mobile na Rock for People.

Autoři: ,

Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR
Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR

Víte, že atopický ekzém je nejčastější kožní onemocnění u dětí? Tímto onemocněním kůže trpí 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo...