Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Letošní festivalovou sezónu na internetu ovládl Karel Gott

Magazín

  6:30
PRAHA - Letošní festivalovou sezónu na internetu ovládla pětice akcí Rock for People, Open Air Festival, Colours of Ostrava, United Islands a Sázavafest. V souvislosti s letošním hudebními festivaly se na internetu nejvíce hovořilo o Karlu Gottovi.

Karel Gott při historicky prvním hudebním vystoupením na festivale Rock for People. foto: ČTK

Akce Rock for People a Colours of Ostrava potěšily diskutující nabídkou a Open Air Festival zklamal špatným počasím. Informoval o tom Kamil Pittner ze společnosti Yeseter Now, která se zabývá monitoringem sociálních sítí, webu a webových diskusí.

ČTĚTE TAKÉ:

"Z letních hudebních festivalů se letos na webech a sociálních sítích nejvíce diskutovalo o Rock for People, Open Air Festivalu, Colours of Ostrava, United Islands a Sázavafestu. Zbytek festivalové sezóny měl dohromady pouze pětiprocentní podíl na pokrytí," uvedl Pittner.

O kom se ještě diskutovalo? O Klaxons

"Nejdiskutovanějšími účinkujícími byly jednoznačně Karel Gott a britští Klaxons na Rock for People. Sekundovali jim Underworld a Tata Bojs z Open Air Festival spolu se Sigur Rós a The Knife z Colours of Ostrava," dodal.

Největší podíl, téměř polovina celkové komunikace o festivalech, připadl na Rock for People (46 procent), Open Air Festival byl tématem čtvrtiny (26 procent) nejdiskutovanější trojlístek doplnil Colours of Ostrava se 13 procenty. Významněji se online mluvilo ještě o United Islands (šest procent) a Sázavafestu (čtyři procenta). Z hlediska témat byl nejfrekventovanější program a účinkující, následovali sponzoři a reklama, dále dodržování norem a předpisů a organizační aspekty.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejlépe diskutující vnímali ostravský festival, kde 91 procent příspěvků bylo pozitivních a pouhých devět procent mělo negativní tón. U Rock for People byl poměr pozitivních a negativních sdělení 83 procent ku 17 procentům a nejslabší hodnocení ze tří nejvíce hodnocených festivalů získal Open Air Festival v Panenském Týnci, kde více než třetina reakcí (34 procent) měla negativní tón.

"Zatímco u Colours of Ostrava lze vysoký podíl pozitivních příspěvků přičíst kvalitě interpretů a žánrové pestrosti, u Open Air Festivalu za relativně vysoký podíl negativních reakcí může špatné počasí a s tím související nízká návštěvnost," podotkl Petr Zavoral ze společnosti Yeseter Now.

Každý z velkých festivalů, kromě Colours of Ostrava, měl za jednoho z hlavních sponzorů pivovar. Nejvíce se v tomto směru angažoval Gambrinus, který podporoval Sázavafest a United Islands. Velkou podporu hudebním festivalům vyjádřila i skupina ČEZ, která sponzorovala Sázavafest, Open Air Festival a Colours of Ostrava. Dříve v této oblasti hodně aktivní telekomunikační operátoři zastupoval pouze T-Mobile na Rock for People.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Vyhrajte medvídka, který svými pohádkami uspí vás i vaše děti
Vyhrajte medvídka, který svými pohádkami uspí vás i vaše děti

Nebylo by hezké mít doma někoho, kdo by vám i vašim dětem vyprávěl pohádky? A co takhle Pohádkový medvídek, který zná ty nejlepší příběhy? Zapojte...