Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé zaplnili Strašnice, loučili se s Radoslavem Brzobohatým

Magazín

  12:29aktualizováno  13:47
PRAHA - V pražském krematoriu ve Strašnicích se rodina, přátelé i veřejnost rozloučila s Radoslavem Brzobohatým.

Pohřeb Radoslava Brzobohatého. foto:  František Vlček, Lidové noviny

Skvělý filmový a divadelní herec zemřel náhle 12. září, pouhý den před svými osmdesátinami, takřka uprostřed práce na televizním seriálu a přípravy na další sezonu divadla nesoucího jeho jméno.

Obřad začala úvodním slovem manželka Radka Brzobohatého Hana Gregorová. Hlas měla překvapivě pevný. "Radek v srdcích těch, kteří ho měli rádi, zůstane navždy. Myslím, že i teď se dívá," řekla vdova. Následovalo asi půlhodinové video. Sestřih jeho fotografií z dovolených, ukázky z Rodáků a domácích videí daly dohromady Brzobohatého děti.

Kondolence bych nezvládla

Pak už nikdo neřečnil. Rodina si kvůli účasti stovek lidí nepřála kondolence. Lidé tak mohou vyjádřit soustrast v kondolenční knize. "Za projevy soustrasti moc děkuji, ale nezvládla bych to," omlouvala se Hana Gregorová.

Kromě rodiny dorazili do Strašnic i jeho kolegové herci a veřejnost, která zcela zaplnila areál krematoria. Mezi známými osobnostmi byla například Brzobohatého bývalá žena Jiřina Bohdalová, která skryla obličej za černé brýle. Krátce před zahájením ještě vykouřila cigaretu, nahlas vzpomínat nechtěla.

ČTĚTE TAKÉ:

"Byl to Valach jako já. Byl to frajer chlap. Je mi moc líto, že tak najednou odešel," přemáhala smutek Eliška Balzerová. "Byl to báječný člověk. Naposledy jsme se viděli v divadle, bude mi chybět," řekl herec Jan Antonín Duchoslav, který se s Brzobohatým potkal ve filmu Sněženky a Machři.

S Radoslavem Brzobohatým se se slzami v očích přišli rozloučit i Jana Štěpánková, Miroslav Vladyka, Miroslav Donutil, Pavel Zedníček či Sandra Nováková. Na cestu do síně hrála cimbálová muzika.

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...