Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Má Havlová hrát, nebo sloužit bulváru?

Magazín

  11:50
Tak to máme zase bouři ve sklenici vody – Dagmar Havlová zrušila své angažmá v seriálu Primy Všechny moje lásky. Jistě není ani první, ani poslední v branži, kdo zjistil, že mu něco nevyhovuje, a využil možnosti odejít.

Dagmar Havlová foto: Marie Votavová

Jenže se okamžitě začalo zkoumat, co se skrývá za právnickou řečí, že se strany nedohodly na finálním znění smlouvy a důvodem nebyly finanční podmínky, ale nároky na užití jména a jiných osobnostních práv.

Ale vždyť to napadne každého – komerční televize žijí ve svorné symbióze s bulvárem, jejich seriály dodávají bulvárnímu tisku tučnou potravu. Tyto stanice samy nabízejí své hvězdy Blesku a spol. a tím si také obratně zvyšují sledovanost. No a každý herec na to nemusí mít žaludek a může se svobodně rozhodnout, že na takový cirkus nepřistoupí. Dagmar Havlová je herečka, a tudíž chce hrát, ale jak vidno, ne za každou cenu. Nepotřebuje být tváří Primy a předvádět se na jejích akcích. A hlavně požaduje ochranu před bulvárem – to je ten pro někoho tak tajuplně znějící nárok na jiná osobnostní práva.

Místo Havlové Žilková

  • Dagmar Havlová se neobjeví v připravovaném seriálu televize Prima Všechny moje lásky.
  • Producent seriálu, společnost Orbis Pictures film, a agentura DILIA, která herečku zastupuje, se nedohodly na finálním znění smlouvy.
  • V hlavní roli Havlovou nahradí Veronika Žilková.
  • Důvodem přeobsazení podle televize nebyly finanční podmínky, ale nároky na užití jména a dalších osobnostních práv Havlové.

Zdroj: ČTK

 
Prima překvapivě na rozdíl od České televize nebyla schopna takovou ochranu zajistit, a tak přišla o hvězdu, na které chtěla stavět. Postoj Dagmar Havlové se zdá pochopitelný, s bulvárem má ty nejhorší zkušenosti. Při představě, co by se také mohlo začít dít mimo samotné hraní a co by v žádném případě nemohla ovlivnit, jí to prostě nestálo za to. Jistěže si to mohla uvědomit dřív, ale třeba chtěla věřit, že se seriózně domluví. Pořídit si angažmá v komerční televizi znamená vstoupit do vod, jež nemusí příjemně vonět, zvlášť těm hercům, kteří si chtějí uchovat nějaký umělecký kredit.

Vyjádření TV Prima

"Mrzí nás, že se producent seriálu a paní Havlová nakonec nedohodli. Ale v mezidobí jsme intenzivně hledali srovnatelnou hereckou hvězdu, které by role ve Všech mých láskách seděla, a máme velkou radost, že jsme se dohodli právě s Veronikou Žilkovou," uvedl programový ředitel Prima Group Roman Mrázek.

Zdroj: ČTK

Rychlost, s jakou po roli skočila Veronika Žilková, je ale docela zvláštní. Ani ona a jako paní ministrová zvlášť nemá zapotřebí dávat se v plen. Vždyť si s bulvárem také užila dost. V každém případě má ale Prima reklamu zadarmo, i když jim Dagmar Havlová uprchla. Takže účelu bylo bezbolestně dosaženo, každý se aspoň podívá, jak „paní ministrová hraje paní exprezidentovou“. Možná Primě ani o nic jiného než o takové rozvíření vod nešlo, protože se nechce věřit, že její management není s to splnit triviální požadavky slavné herečky, o kterou usiluje.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...