Čtvrtek 22. dubna 2021svátek má Evženie 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

MACHOVCOVÁ: Konečně pátek? Dopoledne dermatoalergologie, odpoledne seminář s kolegy

Primářka dermatovenerologického oddělení Fakultní nemocnice v Motole Alena... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Primářka dermatovenerologického oddělení Fakultní nemocnice v Motole Alena... | foto: Lidové noviny

Pátky mám ráda, ať jsem kdekoliv. Těším se, že si konečně odpočinu a budu dělat věci jiné než v pracovní dny. Pokud jsem v práci, páteční program zůstává stejný, nemění se. Dopoledne moje milovaná dermatoalergologie, poté poradna pro léčbu akné. Příjemná práce většinou s viditelným efektem a spokojeností pacientů, což se vždy v kožním nedá říci.

Odpoledne máme vždy v pátky seminář s kolegou a kolegyněmi, diskutujeme nad novinkami a vyměňujeme si vzájemně zkušenosti. Po semináři se dostavuje klid na práci, v pátek odpoledne nezvoní telefony, takže se mohu soustředit na připravované přednášky, články nebo likviduji nashromážděné resty za celý týden.

Klidně vydržím v kanceláři i do pozdějších odpoledních hodin, pokud si práci nechci nést domů a většinou si ji nenosím (tedy pokud nehoří), chci si užít víkend jinou než duševní prací.

Už chci vnoučata, ale zatím ani jedna dcera na moje žádosti nereagují, spíše mě odkazují do příslušných mezí. Proto musím čistou dětskou duši vyhledávat ve svém okolí. Naštěstí mám kde. Půjčuji si malé děti mojí neteře a s nimi objevuji jejich dětský svět.

Musím si je zarezervovat hodně dopředu, je o ně rvačka. Zrovna tento pátek mám plánovaně dovolenou. Jedu s osmiletým Martinem vlakem na výlet. Slíbila jsem mu, že se pojedeme podívat, jak se vyrábí pistole. Sice tomu vůbec nerozumím, zbraně obecně nemám ráda, ale těším se, že se i přes můj postoj něco nového dozvím a že hlavně si užijeme den spolu.

V sobotu ráno pojedeme na chalupu, kterou mám na Vysočině. Jedu vlastně domů, protože odtud pocházím. Kromě setkání s mými blízkými mě čeká spousta práce na zahradě. Většinou jí mám naplánováno víc, než jsem schopná stihnout. To ve mně vyvolává pocity nevýkonnosti, navzdory únavě, kterou pociťuji. V neděli večer doma mám v plánu opakovat si francouzštinu, do které jsem se pustila před několika lety v rámci mého osobního programu „prevence demence“. Vůbec mi to nejde, ale nevzdávám to, snažím se a paradoxně se těším do práce.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!