Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Maláčová je definitivní majitelkou Miss ČR. Soutěže krásy se sloučí v jednu

Magazín

  12:18
PRAHA - Ze soutěží krásy Česká Miss a Miss České republiky bude jediný projekt, který vyvrcholí na jaře příštího roku. Dohodli se na tom ve čtvrtek pořadatelé dříve konkurenčních soutěží Česká Miss a Miss ČR.

Michaela Maláčová. foto: ČTK

Podle dohody uzavřené mezi firmou majitelky České Miss Michaely Maláčové a společností Central Group, která dosud vlastnila Miss ČR, se soutěže spojí v jedinou. Na ceremoniálu nicméně budou zvoleny dvě vítězky. O vítězce České Miss budou rozhodovat SMS zprávami televizní diváci, Miss ČR bude volit odborná porota. Příští Česká Miss bude reprezentovat Česko na Miss Universe a Miss ČR pak na Miss World.

Maláčová se tak definitivně stala novou majitelkou Miss ČR. Vlastní zároveň licence na účast českých zástupců v soutěžích Miss Universe, Miss World a Mr. World.

Maláčová nevyloučila spolupráci s Kuchařovou
Přestože titul Miss ČR bude formálně zachován, soutěž, kterou před 21 léty založil Miloslav Zapletal, končí. Nový program bude výhradně v režii pořadatelů České Miss. Maláčová však nevyloučila spolupráci s dosavadními organizátory Miss ČR, mezi nimiž byla i jediná česká vítězka světové soutěže krásy Miss World Taťána Kuchařová.

Taťána Kuchařová.

"Po završení transakce se oficiálně obrátím na soutěžící, spolupracovníky a partnery Miss České republiky s dotazem, zda se budou chtít v budoucnu na přípravě projektu Česká Miss podílet a být jeho součástí," uvedla Maláčová podle tiskové zprávy. Kuchařová již v minulosti případnou spolupráci s Maláčovou nevyloučila.

Soutěž Česká Miss Maláčová založila v roce 2005. Tehdejší majitel Miss ČR Miloslav Zapletal ji však obviňoval z "parazitování" na jeho projektu a podal na ni žalobu. Spor o název své soutěže Maláčová v roce 2007 vyhrála.

Na partnerské spolupráci se Maláčová s developerskou společností Central Group dohodla již začátkem května. Stala se tehdy ředitelkou obou soutěží.

Malá země na dvě soutěže krásy
Soutěž Miss ČR, která se měla konat 23. října, se tak podle Maláčové neuskuteční. "Vzhledem k realizovaným změnám v organizaci Miss České republiky se na podzim nebude konat plánovaný 22. ročník Miss ČR," upřesnila. Podle šéfa společnosti Central Group Dušana Kunovského je "Česká republika příliš malou zemí na dvě vzájemně soupeřící soutěže krásy".

Central Group se stala vlastníkem Miss ČR v roce 2008. Projekt koupila od Jana Moťovského, který předloni zmizel a je dosud nezvěstný. Prezidentkou byla tehdy jmenována Kuchařová. Ta již v květnu o funkci přišla společně s bývalým ředitelem Miss ČR Jiřím Adamcem a Zapletalem, který působil jako poradce.

Dívky, které již projevily zájem o účast v Miss ČR, se mohou nyní hlásit do nové sloučené soutěže. Zúčastnit se mohou společných castingů. Kampaň začne v říjnu. Další informace jsou na webových stránkách www.ceskamiss.cz.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat