Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Maláčová kritizuje mladé Češky: Neumějí si upravit vlasy, ani se obléknout

Magazín

  17:32
BRNO - Mnohé mladé Češky, které se hlásí do soutěží krásy, si v posledních letech prý neumějí správně upravit vlasy a vhodně se obléknout. Je to v rozporu s velkou osvětou, kterou dělají kadeřnictví, salony krásy a různé módní časopisy. Michaela Maláčová to řekla v Brně, kde spolu se svým týmem vybírala na castingu semifinalistky pro soutěž Česká Miss 2011.

Ředitelka soutěže Michaela Maláčová. foto: ČTK

"Sleduji tento trend v posledních několika letech, že ty dívky na to, že jim je osmnáct devatenáct let, tak mají vlasy, zdá se mi, neupravené, potrhané, buď moc nabarvené nebo abnormálně odbarvené," uvedla Maláčová.

"Trend přirozenosti se neprojevuje"
Podle ní je to o to překvapivější, že mnohé ze soutěžících pracují jako kadeřnice. "Nevím, kde se to bere. Protože mně připadá, že ten trend přirozenosti se tady moc neprojevuje," dodala.

Maláčová by čekala, že všechny rady a tipy módních časopisů, profesionálů nebo různých studií krásy zaberou a dívky se jimi budou inspirovat. Zatím to tak prý ale není.

Maláčová proto prý při výběru soutěžících v základních kolech na úpravu vlasů nebo oděvu nehledí. Spolu s módními experty se snaží vytipovat ty dívky, které dokážou profesionálové vhodně "přetvořit" na úspěšnou soutěžící.

Ředitelka České Miss Maláčová v Brně předsedala porotě brněnského castingu, z něhož podle ní vzejde asi deset semifinalistek. Na prvním castingu v neděli v Ostravě porota vybrala pět dívek. Další castingy pro semifinále se budou konat ještě v Praze a Plzni.

Semifinále, z nějž vzejde čtrnáct finalistek, dívky čeká 15. prosince v pražském hotelu Clarion. Ty odcestují na počátku příštího roku na soustředění do Mexika. Finále se bude konat na jaře příštího roku.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat