Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Maláčová vyhrála. Povede obě soutěže krásy, Českou Miss i Miss ČR

Lidé

  12:37aktualizováno  16:35
PRAHA - Ředitelka České Miss Michaela Maláčová může slavit. Ovládla totiž i konkurenční soutěž Miss ČR, jejíž šéfkou dosud byla Taťána Kuchařová. Dohodli se na tom vlastníci obou soutěží krásy - společnost Maláčové M Marketing a společnost Central Group, majitel Miss ČR.

Ředitelka soutěže Michaela Maláčová. foto: ČTK

Společnosti podepsali dohodu o partnerské spolupráci, která by měla vstoupit v platnost do poloviny června. Zatím ale nedošlo k majetkovému vyrovnání.

"Začíná nová cesta. Je dobře, že po letech konfrontace začíná nová spolupráce." řekla Maláčová. Upozornila zároveň, že jde o předběžnou dohodu.

"Vstupují do toho naši mediální a komerční partneři, majitelé a  udělovatelé licencí Miss Universe a Miss World," dodala.  Česká Miss získala letos licenci na účast v obou světových soutěžích krásy. 

Maláčová podle informací Blesku.cz žádá od Taťány Kuchařové omluvu za to, že lživě informovala o skutečnosti, že Miss ČR vlastní licenci na soutěž Miss Earth. Tu však vlastní také Maláčová. Stejně tak ji patří licence na účast v soutěži Mr. World, v níž koncem března uspěl Čech Josef Karas, který se stal druhým nejkrásnějším mužem planety.

Zapletal, Adamec i Kuchařová končí
Dosavadní vlastník soutěže Miss ČR se zároveň dohodl na ukončení spolupráce s Taťánou Kuchařovou, která působila jako prezidentka Miss ČR. Ve funkci končí také ředitel Miss ČR Jiří Adamec a zakladatel této nejstarší české soutěže krásy Miloslav Zapletal, který pracoval jako poradce.

Taťána Kuchařová.

Ti informaci o nové organizaci dozvěděli jen pár minut poté, co došlo k podpisu předběžné smlouvy, jejíž součástí je i pozdější majetkové vyrovnání.

Dosavadní ředitel soutěže Miss ČR Jiří Adamec nechtěl ohlášené změny v jejím vedení nijak komentovat. "Je to legitimní dohoda majitelů soutěží Česká Miss a Miss České republiky," řekl Adamec.

"Dalo se to čekat, ale zatím bych se k tomu nerad vyjadřoval. Informaci jsem se dozvěděl z esemesky, jelikož jsem byl u lékaře. Teď se chci spojit s Táňou Kuchařovou a Jiřím Adamcem a probrat to především s nimi," řekl serveru iDnes.cz Zapletal.

Soutěž Miss ČR ohrožená není
Podle Maláčové by se změny neměly nijak výrazně odrazit na pořádání obou soutěží. Letošní ročník Miss ČR proběhne v původně plánovaném termínu, tedy 23. října. Zájemkyně se mohou hlásit do 31. května prostřednictvím webových stránek www.miss-cr.cz. Castingy se uskuteční v druhé polovině června v Praze, Brně a Ostravě.

Výtěžek soutěže Miss ČR, minimálně jeden milion korun, je určen každý rok na charitativní účely. Výtěžek z letošního ročníku bude rovným dílem rozdělen mezi charitativní projekt České televize Pomozte dětem! a Nadační fond pro zdraví dětí.

Změna ředitelky je dobrou volbou

"Jsem si jist, že ve společnosti M Marketing a v osobě Michaely Maláčové získá Miss ČR skvělého organizátora a tu nejkompetentnější osobu u nás. V naší připravované spolupráci vidím velký potenciál do budoucna i pro další společné aktivity. Společnost Central Group vstupovala do projektu Miss ČR s cílem změnit tuto soutěž s více než dvacetiletou tradicí na prestižní charitativní projekt. A jsem moc rád, že se nám to podařilo," napsal v oficiálním prohlášení majitel společnosti Central Group Dušan Kunovský.


Soutěže krásy si konkurovaly od roku 2005, kdy právě Maláčová přišla s novým projektem České Miss. Tehdejší prezident Miss ČR Zapletal ji obviňoval z "parazitování" na jeho projektu a podal na ni žalobu. Spor o název své soutěže Maláčová v roce 2007 vyhrála.

Soutěž Miss ČR doplatila zejména změny majitelů - po Miloslavu Zapletalovi se jím stal nyní nezvěstný podnikatel Jan Moťovský a později společnost Central Group. Ta ji koupil v roce 2008 za 38 milionů korun.

Vizitky soutěží Miss ČR a Česká Mis

Miss České republiky (do roku 1993 Miss Československa)
Vznik: 1989, navázala na čs. soutěže krásy z let 1967 a 1969
Majitel: developerská společnost Central Group; soutěž zakládal a dlouhá léta vlastnil Miloslav Zapletal; v březnu 2008 prodal pořadatelskou agenturu Art Production K./2 podnikateli Janu Moťovskému, po jehož zmizení ji na podzim 2008 koupila Central Group

Vítězky: Ivana Christová (1989), Renáta Gorecká (1990), Michaela Maláčová (1991), Pavlína Baburková (1992), Silvia Lakatošová (1993), Eva Kotulánová (1994), Monika Žídková (1995), Petra Minářová (1996), Terezie Dobrovolná (1997), Kateřina Stočesová (1998), Helena Houdová (1999), Michaela Salačová (2000), Diana Kobzanová (2001), Kateřina Průšová (2002), Lucie Váchová (2003), Jana Doleželová (2004), Lucie Králová (2005), Taťána Kuchařová (2006), Kateřina Sokolová (2007), Zuzana Jandová (2008), Aneta Vignerová (2009)

Česká Miss
Vznik: 2005
Majitel: společnost Miss Marketing, kterou v roce 2004 založila vítězka Miss Československo z roku 1991 Michaela Maláčová

Vítězky: Kateřina Smejkalová (2005), Renata Langmannová (2006), Lucie Hadašová (2007), Eliška Bučková (2008), Iveta Lutovská (2009), Jitka Válková (2010)

Autoři: ,