Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Manžel herečky Brittany Murphy zemřel. Jen pět měsíců po její smrti

Magazín

  11:33
LOS ANGELES/PRAHA - Vdovec po zesnulé americké herečce Brittany Murphy Simon Monjack podlehl zástavě srdce. Zemřel jen pět měsíců poté, co před Vánocemi náhle zesnula jeho 32letá manželka.

Brittany Murphy s manželem Simonem foto: Reuters

Smrt mladé herečky několik týdnů plnila média. Nebylo totiž zcela jasné, proč Murphy tak nečekaně zemřela. Dvaatřicetiletou Murphy objevili mrtvou 20. prosince 2009 v koupelně jejího domu. První zprávy médií spekulovaly jako o možných příčinách úmrtí o anorexii či o předávkování kokainem. Léky, které měla herečka v těle, však byly podle koronera jak na předpis, tak volně prodejné a žádné drogy zjištěny nebyly. Koronerova zpráva dále uvedla, že žena měla v době smrti zápal plic a anémii způsobenou nedostatkem železa.

Brittany Murphy

Britského režiséra a scénáristu Monjacka nalezla v jeho domě v Hollywood Hills tchyně, Sharon Murphy. Ta přitom v prosinci stejně našla svou dceru, v bezvědomí ležící ve sprše. Monjack zemřel na srdeční zástavu. Bylo mu 40 let. Problémy se srdcem měl už dříve.

Monjack obviňoval ze smrti své mladé ženy Hollywood. Podle něj měli "šéfové filmových studií její krev na svých rukou." Stav Murphy se prý zhoršil poté, co jí zrušili smlouvu na pokračovaní animovaného snímku Happy Feet, na kterém herečka měla pracovat.

Murphy a Monjack se vzali v květnu 2007. Ještě den před její smrtí prý plánovali budoucnost. "Chtěli jsme mít děti, večer před tím, než zemřela, jsme pro ně vybírali jména. Chlapec by byl Oliver a děvče Sophie," řekl už dříve Monjack.
Autoři: