Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mediální magnát Rupert Murdoch se potřetí rozvádí

Lidé

  20:00
NEW YORK - Mediální magnát Rupert Murdoch se dohodl na podmínkách rozvodu se svou třetí manželkou Wendi Dengovou-Murdochovou. Oba se objevili před soudem v New Yorku, který se jejich rozvodovým případem zabývá. O podmínkách rozvodu dvaaosmdesátiletý Murdoch novinářům nesdělil žádné podrobnosti.

Rupert Murdoch s manželkou Wendi na rozdávání cen Golden Globe v roce 2012. foto: Reuters

Šéf filmového studia 20th Century Fox a mediálního impéria News Corporation v prohlášení uvedl, že na rozvodu se svou čtyřiačtyřicetiletou ženou se dohodl v klidu. Činnost ani řízení Murdochových firem prý rozvod nijak neovlivní.

Svou mediální říši Murdoch řídí prostřednictvím rodinného trustu, z něhož vyplácí i své čtyři dospělé děti z předchozích manželství. Dengová-Murdochová, která se narodila v čínském městě Ťi-nanu, v trustu žádný podíl nemá.

Z manželství má dvě děti

Ze svého třetího manželského svazku, který trval 14 let, má Murdoch dvě školou povinné dcery Grace a Chloe. V jejich prospěch zřídil samostatnou nadaci, do níž vložil 8,7 milionu akcií svých firem.

Podle agentury Reuters uzavřel Murdoch se svou třetí ženou jak předmanželskou smlouvu, tak i smlouvu o rozvodovém vypořádání. Dengové-Murdochové zůstane jejich dosavadní apartmá na manhattanské Páté avenue a dům v Pekingu.

Autoři: ,