Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V lásce je zásadní urputnost, radil Medveděv studentům

Magazín

  7:00
MOSKVA - Ruský premiér Dmitrij Medveděv radil studentům, jak si získat lásku dívky. Zásadní je podle něj vytrvalost a urputnost. Na základě vlastní zkušenosti uvedl, že s takovým přístupem lze srdce milované osoby vyhrát.

Ruský premiér Dmitrij Medveděv . foto: Reuters

Medveděvovi otázku, jak získat dívku, položil mladík na setkání s premiérem pořádaném na půdě Sibiřské federální univerzity v Krasnojarsku. Premiér za dotaz chlapce nejprve pochválil tradičním ruským "moloděc" a pak se pustil do vysvětlování, informovala agentura Interfax.

"Stejně jako každý jiný člověk jsem toho přirozeně spoustu zažil. A doufám, že ještě zažiju. Můžu vám ale říct, že studentská léta jsou nejkrásnější, berete svoje city jinak, a to je na tom to nejlepší," řekl a přistoupil ke konkrétním radám.

"Mluvím naprosto vážně. Znám to z vlastní zkušenosti. Urputnost a tvrdohlavost v tomto případě zaručeně vedou k úspěchu; tedy pokud toho člověka opravdu milujete a chcete s ním být," odpověděl studentovi premiér a dodal, že "láska vždycky zvítězí".

Medveděv se seznámil se svou ženou Světlanou právě ve škole, poznamenal internetový portál Novyje izvestija.

Valentýn v Rusku

V Rusku slaví svátek zamilovaných neboli Valentýn. Do Ruska přišel v 90. letech a letos ho podle portálu bude slavit až polovina Rusů. S oslavami nesouhlasí pravoslavní duchovní, kteří svátek považují za prvek cizí kultury. Rusům doporučují, aby raději slavili svátek svého takzvaného "rodinného svatého", patrona rodiny, jak je u pravoslavných křesťanů zvykem.

Autoři: ,

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...