Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V lásce je zásadní urputnost, radil Medveděv studentům

Lidé

  7:00
MOSKVA - Ruský premiér Dmitrij Medveděv radil studentům, jak si získat lásku dívky. Zásadní je podle něj vytrvalost a urputnost. Na základě vlastní zkušenosti uvedl, že s takovým přístupem lze srdce milované osoby vyhrát.

Ruský premiér Dmitrij Medveděv . foto: Reuters

Medveděvovi otázku, jak získat dívku, položil mladík na setkání s premiérem pořádaném na půdě Sibiřské federální univerzity v Krasnojarsku. Premiér za dotaz chlapce nejprve pochválil tradičním ruským "moloděc" a pak se pustil do vysvětlování, informovala agentura Interfax.

"Stejně jako každý jiný člověk jsem toho přirozeně spoustu zažil. A doufám, že ještě zažiju. Můžu vám ale říct, že studentská léta jsou nejkrásnější, berete svoje city jinak, a to je na tom to nejlepší," řekl a přistoupil ke konkrétním radám.

"Mluvím naprosto vážně. Znám to z vlastní zkušenosti. Urputnost a tvrdohlavost v tomto případě zaručeně vedou k úspěchu; tedy pokud toho člověka opravdu milujete a chcete s ním být," odpověděl studentovi premiér a dodal, že "láska vždycky zvítězí".

Medveděv se seznámil se svou ženou Světlanou právě ve škole, poznamenal internetový portál Novyje izvestija.

Valentýn v Rusku

V Rusku slaví svátek zamilovaných neboli Valentýn. Do Ruska přišel v 90. letech a letos ho podle portálu bude slavit až polovina Rusů. S oslavami nesouhlasí pravoslavní duchovní, kteří svátek považují za prvek cizí kultury. Rusům doporučují, aby raději slavili svátek svého takzvaného "rodinného svatého", patrona rodiny, jak je u pravoslavných křesťanů zvykem.

Autoři: ,