Středa 23. června 2021svátek má Zdeňka 17 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Lidé

Nejbohatší muž světa chce zachránit Acapulco

Nejbohatší muž světa Carlos Slim | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejbohatší muž světa Carlos Slim | foto: Reuters

MEXIKO Nejbohatší muž světa, mexický miliardář Carlos Slim Helú, chce zachránit přístav Acapulco, který býval luxusním turistickým střediskem nejen pro hollywoodské hvězdy.

V poslední době ale jeho pověst poznamenala vysoká kriminalita, a proto se Slim postavil do čela projektu, který má tuto situaci změnit, napsala agentura Reuters.

Carlos Slim Helú

Carlos Slim Helú je v Acapulku vnímán jako celebrita. Nechává se vidět na společensky významných akcích a přátelí se s hvězdami - naposledy například s italskou filmovou legendou Sophiou Lorenovou či francouzským hercem Alainem Delonem, s nimiž se sešel na nedávném filmovém festivalu. V loňském roce časopis Forbes uvedl, že si Slim udržel druhý rok po sobě pozici nejbohatšího muže světa. Jeho majetek je odhadován na 74 miliard dolarů.

Slim, který je mimo jiné majitelem největší latinskoamerické telekomunikační společnosti, bude prezidentem rady, jež bude shromažďovat finance na nový rozvoj hotelů především v nejstarší části přímořského střediska. Vláda mexického státu Guerrero, kde Acapulco leží, zatím nezveřejnila, kolik peněz rada hodlá investovat.

Obchod s drogami

Acapulco nejvíce utrpělo nárůstem násilné kriminality související s obchodem s drogami, která se v loňském roce téměř ztrojnásobila a z letoviska se tak stalo v roce 2011 jedno z nejnásilnějších měst na světě.

Vraždy odstrašily turisty, což přimělo mexického prezidenta Felipa Calderóna, aby do města poslal policejní a vojenské postily s cílem obnovit pořádek. Počet vražd v posledních několika městech údajně klesl.

Policisté na místě činu. Obrázek z Acapulca

Policisté na místě činu. Obrázek z Acapulca

,

Žijeme v internetové totalitě, říká herní vývojář Daniel Vávra

Daniel Vávra | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pokládat designéra počítačových her Daniela Vávru za nudného „ajťáka“ žijícího v zajetí čísel by byl fatální omyl....

Boj o cukr. Pravda a mýty o nízkosacharidové dietě s docentem Cipryanem

Lukáš Cipryan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nízkosacharidová strava je dnes možná nejpopulárnější dietou. Jde ale o zdravý a efektivní způsob hubnutí? Výzkum v...

Přehled pravidel cestování. Podmínky a ceny testů na covid se v Evropě různí

Makarská riviéra v Chorvatsku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dovolená do evropských destinací se vlivem koronavirových omezení prodraží. Při cestování turisté budou muset vzít v...