Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Miss jsem chtěla být odmalička, říká nově zvolená kráska

Magazín

  8:00
Vítězstvím v soutěži Česká Miss 2012 se jednadvacetileté studentce z Krnova Tereze Chlebovské splnil sen, který měla od dětství. Myslí si , že diváky i porotu zaujala zejména tím, že se snažila si finálový večer užít na maximum a působit uvolněně a vesele.

Mladá kráska po svém vítězství jen zářila. foto: ČTK

"Musím říct, že svému vítězství ještě stále nemohu uvěřit. Jsem pořád ve velké euforii," řekla Chlebovská, která uspěla v konkurenci dalších třinácti dívek a bude ČR reprezentovat v mezinárodní soutěži Miss Universe. "Ve finále mě bavila každá disciplína, do všech jsem se snažila jít naplno."

"Krásné to bylo zejména v Thajsku, kde jsem nikdy předtím nebyla. Musím říct, že jsou tam velmi pohostinní lidé, nádherná příroda a skvělé jídlo," sdělila nová Miss, která si při soustředění finalistek v Thajsku vyzkoušela povolání květinářky na místním trhu.

ČTĚTE VÍCE:


Chlebovská studuje druhý ročník oboru hudební výchova a výchova ke zdraví na Ostravské univerzitě a jejím velkým koníčkem je zpěv. Mezi její záliby patří kromě zpěvu také tanec a sport, zejména volejbal. Modelingu se věnuje dva roky. "Soutěže krásy mě zajímají a sleduji je odmalička se svojí starší sestrou. V roce 2010 jsem zvítězila v soutěži Miss Léto a o rok později jsem se stala Miss Praha Open," uvedla.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

"Protože jedním z oborů, který studuji, je výchova ke zdraví, snažím se dodržovat určité zásady správné životosprávy. Zároveň ale musím říct, že miluju čokoládu a knedlo, vepřo a zelo," dodala se smíchem Chlebovská, která není pravidelnou návštěvnicí posiloven, ale pokud má náladu, tak si ráda zacvičí doma.

"Dívkám, pro které je soutěž miss také velkým snem, bych poradila, aby si za tím šly, bojovaly a nevzdávaly se," řekla Chlebovská, která momentálně nemá přítele a v životě se řídí heslem: "Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod".

ČTĚTE TAKÉ:


Velmi důležité je pro ni také rodinné zázemí. "Rodiče jsou pro mě vším, takovým životním idolem je pro mě moje maminka," dodala. V rodinném kruhu také oslaví blížící se Velikonoce. "Tatínek nás ráno vyplácá pomlázkou a my mu za to dáme malovaná vajíčka a čokolády," řekla Chlebovská, která ale jinak velikonoční tradice příliš nedodržuje. "Když je ale hezké počasí, tak obvykle jezdíme na nějaký rodinný výlet," dodala.

O královně krásy se rozhodovalo při sobotním finálovém večeru v pražském karlínském divadle. Chlebovská soutěž vyhrála, titul Česká Miss World 2012 patří osmnáctileté Lindě Bartošové z Pardubic, Českou Miss Earth 2012 je dvaadvacetiletá Tereza Fajksová z Ivančic. Obě budou Česko reprezentovat na mezinárodních soutěžích krásy.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI
Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI

Ať už musíte celý den pobíhat za miminkem nebo běháte jen tak pro radost v lese. Možná vás trápí propadlá klenba nebo vás po celém dni bolí nohy....