Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Miss Czech Republic 2023 je dvacetiletá studentka Justýna Zedníková

Lidé

  1:00
Novou Miss Czech Republic se v sobotu v pražském Foru Karlín stala dvacetiletá studentka Vysoké školy ekonomické v Praze Justýna Zedníková. Českou republiku bude reprezentovat na soutěži Miss World.

Justýna Zedníková získala možnost využít roční bezplatné užívání automobilu Mercedes-Benz třídy A ve verzi AMG, roční spolupráci a výběr hodinek dle vlastního výběru od Festina a mnoho dalších cen.

Slavnostní galavečer Miss Czech Republic stejně jako loni moderoval Ondřej Novotný. V zákulisí dívky zpovídala vítězka světové soutěže Top Model of the World 2022 Natálie Kočendová. Zazpívali Monika Bagárová a Adam Pavlovčin, vystupující pod jménem Adonxs. O hudební doprovod přehlídky se postarala DJ Andrea Pomeje.

Vítězky

Miss Czech Republic 2023 – Justýna Zedníková

Miss Grand International Czech Republic 2023 – Sophia Maria Osako

Miss Supranational Czech Republic 2023 – Marie Jedličková

Miss International Czech Republic 2023 – Dominika Němečková

Miss Intercontinental Czech Republic 2023 – Anna Benešová

Miss Photogenic 2023 – Marie Jedličková

Miss Popularity 2023 – Justýna Zedníková

V porotě zasedli kromě zakladatelky a ředitelky Miss Czech Republic Taťány Makarenko také kreativní ředitel soutěže Sam Dolce, česká topmodelka a Miss World 2006 Taťána Kuchařová, loňská vítězka Krystyna Pyszková, vítězka světové grandslamové soutěže krásy Miss International 2022 Jasmin Selberg nebo vítězka grandslamové soutěže krásy Miss Grand International 2022 Isabella Menin z Brazílie.

Čtenáři iDNES.cz zvolili jako nejkrásnější finalistku Miss Czech Republic 2023 Sophii Marii Osako. Ta se ale už před hlavní soutěží stala Miss Grand International Czech Republic 2023, takže se finálového večera neúčastnila. Z dívek, které v něm soutěžily, nejvíc čtenářů hlasovalo pro Dominiku Němečkovou.

Zleva: Miss International Czech Republic Dominika Němečková, Miss Supranational Czech Republic Marie Jedličková, Miss Czech Republic Justýna Zedníková, Miss Grand International Czech Republic Sophia Maria Osako a Miss Intercontinental Czech Republic Anna Benešová

O korunku vítězky tak díky neúčasti Osako nakonec zabojovalo i letos deset dívek (medailonky finalistek a informace o každé z nich najdete zde). Pořadí oceněných za hlavní vítězkou není určeno, jak v minulosti vysvětlila Makarenko.

„Po vítězce jsou všechny dívky na stejné úrovni vicemiss, jelikož jsou vybírány porotou dle toho, na jakou světovou soutěž se typově hodí. Pořadí umístění tedy v tomto případě až tak velkou roli nehraje,“ řekla ředitelka soutěže, kterou s původním názvem Miss Face Czech Republic založila v roce 2010. Záměrem bylo uspořádat v České republice soutěž krásy, ve které nerozhodují jen výška a míry, ale především půvab a sympatie.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!