Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Miss World 2016 je Portoričanka Del Valleová, Češka se nedostala do top 20

Magazín

  7:47
WASHINGTON - Nejkrásnější dívkou světa se v noci na pondělí ve Washingtonu stala devatenáctiletá Portoričanka Stephanie Del Valleová. Jako druhá se v soutěži Miss World 2016 umístila Yaritza Reyesová z Dominikánské republiky a třetí skončila Indonésanka Natasha Mannuela Halimová.

Miss World 2016 se stala Portoričanka Del Valleová. foto: Reuters

Česká zástupkyně Natálie Kotková se mezi 117 kandidátkami nedostala do první dvacítky, narozdíl například od Slovenky Kristíny Činčurové či Maďarky Tímey Gelencsérové.

„Je důležité být jedinečná, lidská, nápomocná a inspirativní,“ komentovala své dojmy po vyhlášení Kotková, pro niž byla účast na Miss World vrcholem její kariéry. Češka se na slavnostním večeru představila v hedvábných květinových šatech, na jejichž výrobu se spotřebovalo dvanáct metrů hedvábí.

Finalistky soutěže Miss World.
Páska Miss Portoriko byla symbolicky překryta šerpou Miss World.

Vítězka letošního klání, devatenáctiletá brunetka Del Valleová byla při vyhlášení titulu v šoku. Trochu klidnější už vypadala, když v dlouhých světle růžových šatech usedala na trůn královny krásy. Korunku jí na hlavu položila blondýnka Mireia Lalagunová, který se držitelkou stejného titulu stala loni jako první Španělka v historii.

Druhou nejkrásnější dívkou se v noci na pondělí stala Yaritza Reyesová z Dominikánské republiky. Tato třiadvacetiletá dívka tmavých vlasů i pleti se již před třemi lety probojovala na Miss Universe, kde se dostala do první desítky.

Na čtvrtém a pátém místě v letošním 66. ročníku soutěže Miss World skončily dívky z Keni a Filipín.

Soutěž Miss World vznikla v roce 1951 a je tak nejdéle fungující soutěží svého druhu. Licenci na účast v ní má celkem 140 zemí. Jedinou Češkou, která v ní kdy zvítězila, je Taťána Kuchařová. Korunku si nasadila před deseti lety, kdy se soutěž konala ve Varšavě. Nejblíže tomuto úspěchu se v roce 1998 dostala Alena Šeredová, která se umístila čtvrtá.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat