Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Můj vzor je Livia, je to opravdová dáma, řekla Zemanova žena Ivana

Lidé

  9:30
PRAHA - Manželka Miloše Zemana se před médii dlouho skrývala. Dva dny před prezidentským finále však nakonec promluvila. Přiznala, že neumí anglicky a že obdivuje současnou první dámu Livii Klausovou.

Ivana Zemanová foto: MAFRA - Ondřej Němec

"Když si přečtu kategorické vyjádření od novináře, se kterým jsem se nikdy nesetkala: ´...ona je tak nezajímavá, že o ní není co napsat,´ tak si uvědomím, že názor, který by měl ovlivnit čtenáře, je v podstatě vytvořen," vysvětluje Zemanová pro deník Právo, proč se kontaktu s novináři vyhýbala.

V rozhovoru oceňuje Zemanová osobnost Livie Klausové, která je jí z manželek českých prezidentů nejbližší. Kladně hodnotí zejména její vystupování na veřejnosti. "Můj obdiv má proto, že je to opravdová dáma."

Kdo je Ivana Zemanová?

Narodila se 29. dubna 1965 v Bystřici nad Perštejnem. V roce přišla jako sekretářka do Prognostického ústavu. O tři roky později se provdala za Miloše Zemana a za další rok se jim narodila dcera Kateřina. Donedávna pracovala jako referentka v oddělení kultury Správy Pražského hradu.

Na otázku, jestli se chce stát první dámou však odpověděla neurčitě. "Vždycky jsem na člověku oceňovala jeho charakter a chování, ne jeho společenskou a pracovní pozici," řekla Zemanová. Přiznává ale, že v době, kdy byl Miloš Zeman předsedou poslanecké sněmovny a předsedy vlády brala svou pozici manželky velmi disponovaného muže důsledně a odpovědně. "Bylo mi jasné, že nemohu očekávat standardní ´rodinný život,´" dodává.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat