Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Muse se po koncertu v Praze zamilovali. Do pouličního muzikanta

Lidé

  14:50
Muse se při své poslední návštěvě Prahy zamilovali. Britské skupině se zalíbil pouliční muzikant Jiří Wehle, který nejčastěji hraje na Malém náměstí v centru Prahy.

Pražský koncert kapely Muse foto: MAFRA: Tomáš Krist

Na stránce pro audivizuální sdílení PhotoBlab.com Muse uveřejnili nahrávku českého multiinstrumentalisty.

"Nevím o tom, ale líbí se mi to. Jsem samozřejmě rád, koho by to nepotěšilo. Já je sice neznám, ale pustím si jejich písničky na YouTube," řekl překvapeně Jiří Wehle serveru Lidovky.cz.

Kapela Muse se v Praze zamilovala do hudebníka, který nejčastěji hraje na Malé Straně

Jiří Wehle hrával na historické nástroje v Rakousku, Francii i ve Španělsku. Nástroje, na které hraje, často střídá. Dříve ho lidé mohli slyšet hrát historickou hudbu i na Karlově mostě.

Muse

Skupina Muse vznikla v roce 1994 v britském Teignmouthu, kde se dali dohromady zpěvák, kytarista a klávesista Matthew Bellamy s baskytaristou Christopherem Wolstenholmenem a bubeníkem Dominikem Howardem. Debutové album Showbiz vyšlo v roce 1999. Rovněž s albem Resistance se v roce 2009 hned po vydání vyšvihla do čela hitparády. Kapela dvakrát obdržela prestižní hudební ocenění Brit Awards a také Grammy.

Muse hledají inspiraci ve vážné hudbě, ale i u hudebních ikon, jako jsou U2, Radiohead, Queen nebo David Bowie. Kombinují táhlé patetické melodie s ostrými metalovými riffy a zběsilým tempem bicích.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!