Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na královské svatbě byly dvě Česky. Modelka Maxová a nutriční specialistka Peacock

Lidé

  17:37
WINDSOR/PRAHA - Na svatbě roku se objevily dvě Češky. Byly jimi topmodelka Tereza Maxová a nutriční specialistka, která se stará o členy britské královské rodiny Gabriela Peacock. Na svatbě mohly potkat řadu dalších celebrit. Nechyběl herec George Clooney s manželkou Amal či tenistka Serena Williamsová.

Česká nutriční poradkyně Gabriela Peacock (vlevo) v lososových šatech vedle zpěváka Jamese Bluntaová. foto: Reuters

Psali jsme o královské svatbě

S informací přišel server Super.cz. Rodačka z Pardubic Gabriela Peacock se zúčastnila svatby prince Harryho a Meghan Markleové.

Od dvanácti let žije v Londýně, kde vystudovala obor Health Science na Univerzitě ve Westminsteru a nyní pracuje jako nutriční specialistka na prestižní klinice v Londýně, a stará se dokonce o členy královské rodiny. Na svém instagramu ukázala šaty od návrhářky Emilie Wickstead, kterou má v oblibě i vévodkyně Kate. Na obřad oblékla upnuté koktejlky lososové barvy, ke kterým přidala luxusní klobouk.

Další Češkou na svatbě roku byla topmodelka Tereza Maxová, která se svou účastí pochlubila na sociálních sítích. Na svatbu dorazila v doprovodu svého manžela Buraka Oymena a oblékla elegantní béžové šaty. Maxová není jen modelka, zajímá se také o charitativní činnost. Její návštěva pražského kojeneckého ústavu se změnila v dlouhotrvající pomoc opuštěným dětem. V roce 1997 začala se svou charitativní činností v rámci Nadace Terezy Maxové, která pomáhá opuštěným dětem ve více než 200 dětských domovech, kojeneckých ústavech a dětských centrech.

Tereza Maxová a její poslední přípravy před obřadem.
Gabriela Peacock s modní návrhářkou Emiliou Wicksteadovou.

Mezi dalšími hosty, kteří přišli na sobotní svatbu, byli americká moderátorka Oprah Winfreyová a herec Idris Elba. Do kaple svatého Jiří dorazil také zpěvák James Blunt se svou manželkou Victorií, hollywoodský herec George Clooney se svou ženou Amal či tenistka Serena Williamsová, která s Meghan Markleovou udržuje dlouholeté přátelství.

Mezi dalšími hosty byly také dvě bývalé přítelkyně prince Harryho. Chelsy Dacyová, se kterou měl Harry vztah šest let, a Cressida Bonasová. Se svým manželem přišel i zpěvák Elton John.

19.května 2018 v 10:09, příspěvek archivován: 19.května 2018 v 17:08

Autor:

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...