Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Madonnu půjdu, obdivuji její show, říká Vondráčková

Lidé

  11:49
PRAHA - Koncert Madonny vynechá většina českých celebrit. Na vině jsou především pracovní povinnosti nebo dovolená. Někteří již Madonnino vystoupení viděli před třemi lety. Koncert provokativní americké zpěvačky si ale nenechá ujít její česká kolegyně Helena Vondráčková.

Helena Vondráčková foto: ČTK

"Asi se půjdu podívat, protože obdivuji show, které ona dokáže udělat," uvedla Vondráčková. Madonna prý pro ni sice nepředstavuje vzor, co se týče kvality zpěvu, ale oceňuje její skvělá taneční čísla a dokonale promyšlená vystoupení.

Lídr skupiny Žlutý pes a novinář Ondřej Hejma na koncert kvůli pracovnímu zaneprázdnění nedorazí. I když Madonna hraje jiný styl hudby než on, některé písničky padesátileté Američanky se mu údajně líbí a dokonce si koupil i její alba, jmenovitě American Pie. "Je to děvče, které je blízké mému srdci," řekl o Madonně Hejma.

Madonnin koncert si do diáře nezapsal ani herec a moderátor Marek Eben, protože její pražské vystoupení již viděl před třemi lety v tehdejší Sazka Areně. Dá prý raději přednost dovolené na chalupě. "Madonna není šálek mého čaje, ale tím nechci říct, že by její věci byly špatné," uvedl. I když ji považuje za velkou profesionálku, její hudba na něj působí údajně trochu studeně a nevzala ho za srdce.

Kolidující termín s jiným mimopražským koncertem neumožní přijít na Chodov ani zpěvačce Martě Kubišové. Madonně prý ale fandí kvůli tomu, co v životě dokázala, a líbí se jí i některé její písničky.

Také herec a frontman kapely Kryštof Richard Krajčo se na Madonnu nechystá. Přednost prý dá vystoupení britských Radiohead v areálu Výstaviště v pražských Holešovicích, který se koná příští týden. "Pár písniček se mi hodně líbí, konkrétně z alba Ray of Light, ale mojí favoritkou není," prohlásil o zpěvačce Krajčo.

Havel Madonnu neuvidí, je mimo Prahu
Na rozdíl od Madonnina koncertu před třemi lety se bývalý prezident Václav Havel na současnou pražskou zastávku turné americké popové ikony podívat nepřijde. Jak potvrdila Havlova tajemnice Sabina Tančevová, bývalý český prezident tráví letní období mimo Prahu.  Madonna do české metropole dorazí v rámci obnoveného turné Sticky & Sweet, s nímž loni vystupovala v Evropě a v Severní i Jižní Americe. Koncertní šňůru zahájila padesátiletá zpěvačka 4. července v Londýně.

Nezbytné technické vybavení a členy doprovodu přiveze do Prahy téměř 70 nákladních vozů. Speciální pódium, které se na Chodově sestavuje, dopravilo na místo 16 kamionů.

Madonna je považována za nejvýznamnější světovou popovou zpěvačku současnosti. Zpívá od roku 1982, kdy vydala svůj první singl Everybody. Za její doposud nejlepší album je považováno Ray of Light z roku 1998, za které získala čtyři ceny Grammy.

Autoři: ,

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat