Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Nastala revoluce v informacích. Nejsme na to připraveni, neumíme je třídit, myslí si moderátor Daniel Stach

Daniel Stach | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Premium Rozhovor
Stachovo upřímné nadšení pro vědu dobře známe z televizního pořadu ČT24 Hyde Park Civilizace, kde zpovídá světové špičky nejrůznějších vědeckých oborů. Se stejným zapálením ale mluví o jakémkoli tématu, ať už jde o editaci genomů, vášeň pro divokou vodu, nebo dokonce samotný covid.

Moderátor se stal jednou z nejvýraznějších tváří koronavirové krize, když široké veřejnosti podával ověřené informace o vývoji situace. Během první loňské vlny pandemie měl pouhé tři dny volna a den co den byl pod návalem ne zrovna pozitivních zpráv o viru. I přesto říká, že svou práci dělá s radostí. Zcela zaslouženě tak letos obdržel novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky a v květnu i prestižní medaili za zásluhy o rozvoj vědy Učené společnosti.

Udržet si optimismus a dobít energii mu pomáhá víra v lidi a taky podpora jeho přátel a rodiny. Loni se mu narodil syn – a mladý moderátor už se nemůže dočkat, až s ním bude hledat odpovědi na svou oblíbenou otázku „Proč?“.

Daniel Stach
Daniel Stach

Do jakého světa se narodil vás syn?
Měnícího se. Svět se ale bude měnit vždycky, jen k tomu teď došlo rychleji a výrazněji, než jsme byli zvyklí. Pandemie způsobila spoustu neštěstí a problémů, se kterými se budeme potýkat ještě celé roky. Je ale je jen na nás, abychom si i z této situace vzali to dobré.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s iDNES Premium

Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...