Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejdůvěryhodnější celebrity? Herci James Earl Jones a Tom Hanks

Magazín

  15:00
NEW YORK - Nejdůvěryhodnějšími celebritami jsou herci James Earl Jones a Tom Hanks. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, jehož výsledky v pondělí zveřejnil server Forbes.com.

Tom Hanks při předávání zlatých glóbů. foto: ČTK

Devětasedmdesátiletý Jones strávil více než 50 let svého života vystupováním v divadle a ve filmech, jako například v populárním snímku Vysoká hra patriotů. Známý je jeho hluboký hlas, který propůjčil třeba Darth Vaderovi z Hvězdných válek. Nadaboval také mnoho postav animovaných snímků Walta Disneye, včetně Lvího krále.

Herec, režisér a producent Hanks má na svém kontě Oscary pro nejlepšího herce za role ve filmech Philadelphia a Forrest Gump. Navíc má i tři nominace, a to za snímky Zachraňte vojína Ryana, Trosečník a Velký. Oceněny diváky i kritikou byly také další filmy, ve kterých hrál, například Apollo 13 nebo Láska přes internet.

Na třetím místě žebříčku, který vzešel z průzkumu uspořádaného institutem E-Poll Market Research, stanul herec Michael J. Fox, jehož proslavil seriál Rodinná pouta či sci-fi komedie Návrat do budoucnosti. Před více než deseti lety Fox oznámil, že trpí Parkinsonovou nemocí, a stal se aktivistou usilujícím o zlepšení životních podmínek podobně postižených lidí.

"Respondenti oceňovali především sympatičnost, komunikativnost a věrohodnost," uvedla Lacey Roseová z magazínu Forbes k povahovým vlastnostem, které Američané spojují s důvěryhodností. "Hvězdy na našem seznamu jsou oblíbené na plátně i mimo ně. Svým osobním životem si vysloužili a udržují respekt svých fanoušků," dodala.

Čtvrté místo obsadil americký televizní moderátor Mike Rowe, jehož následuje herec Morgan Freeman, který získal v roce 2005 Oscara za výkon ve vedlejší roli ve snímku Million Dollar Baby. Nominován na Oscara byl za úlohy ve filmech Vykoupení z věznice Shawshank, Řidič slečny Daisy a Chytrák a ztvárnil i někdejšího prezidenta Jihoafrické republiky Nelsona Mandelu v úspěšném filmu z loňského roku Invictus: Neporažený.

Šestá je herečka Sally Fieldová, sedmý režisér Ron Howard a první desítku uzavírají herec Will Smith, komik Bill Cosby a další herec Denzel Washington.

Autoři: ,

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury
Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury

Podpořte krásný vzhled své pleti a pokožky nejen zvenku, ale také zevnitř. Objevte nutrikosmetiku značky Manufaktura. Hledáme 30 uživatelů, kteří s...

Mohlo by vás zajímat